Activision bombayı patlattı: İki Call of Duty oyunu yolda!

Activision, geliştirici blogunda iki sevilen Call of Duty oyununun devam sürümlerinin 2022’de geleceğini açıkladı.

ActivisionCall of Duty serisinin sonraki oyunlarının duyurusunu gerçekleştirdi. Bu noktada 2019 yapımı Modern Warfare ve battle royale Warzone‘un devam oyunları geliyor. Resmi Call of Duty blogunda geliştiriciler, 2022‘nin serinin mevcut durumunu değiştirecek olan seri için bir değişim yılı olacağını belirtti.

Call of Duty‘nin orijinal oluşturucuları tarafından geliştirilen, 2022‘de serinin önemli parçası olan Infinity Ward, orijinal 2007 oyununun yeniden başlangıcı olan 2019‘daki Modern Warfare‘in devamında görev alıyor. Buna ek olarak, Warzone 2 de onunla birlikte piyasaya çıkıyor.

Call of Duty haberi, iddialarla örtüşüyor

Şu anda iki oyun hakkında da pek detaylı ayrıntı gelmedi. Call of Duty‘nin 2022 planlarına ilişkin haberler, geçen yılki söylentilerle örtüşüyor. Bu söylentiler, Warzone’u yenilemeyi ve Modern Warfare alt serisine geri dönmeyi öne sürmüştü. Ek olarak, her iki oyuna da güç sağlayan teknolojiyi güncellemeyi planladıklarını belirtiyordu.

Modern Warfare 2019, oyuncular arasında oldukça popüler bir hale geldi. Kısa sürede franchise tarihinin en çok satan oyunu haline geldi. Geliştirici blogu, gelecekteki oyunlar için planların yanı sıra genel yaşan kalitesi güncellemelerine ek olarak, hem Vanguard hem de Warzone için çevrimiçi çok oyunculu modu geliştirmek amacıyla topluluk geri bildirimlerini dinlediklerini belirtti.

Warzone popüler çevrimiçi oyun olmaya devam ediyor. Yine de, performansı ve oynanışı engelleyen birtakım sorunları da var. Bu da hayranlardan bazı tepkilere yol açtı.

Bu haber, son aylarda oldukça hareketli olan Activison‘a olan ilgiyi daha da artırdı. Microsoft‘tan yakın zamanda ve halen tartışılan satın alma beraberinde, çalışanların taciz ve istismarına ilişkin devam eden tartışmalar hala insanların dikkatini çekiyor.

2022Call of Duty için olduğu kadar yayıncısı Activision için de bir değişim yılını temsil ediyor. İlerleyen süreçte yeni oyunlar hakkında bilgi edindikçe bu değişimin ne yönlü olduğu hakkında daha detay sahibi olacağız.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img