Adidas Güneş panelli kablosuz kulaklıklarını tanıtıldı

Adidas’ın yeni güneş enerjili kablosuz kulaklığı tanıtıldı. Atletik marka, doğal veya yapay ışıkla şarj edilebilen Adidas RPT-02 SOL kulak üstü kulaklıkları yapmak için Zound Industries ile birlikte çalıştı. Söz konusu kulaklık hem çevre dostu oluşuyla hem de özellikleriyle dikkat çekiyor.

adidas

Adidas’ın daha önce piyasaya sürdüğü 40 saatlik kablosuz oynatma özelliğine sahip RPT-01 kulaklığı da yoğun ilgi görmüştü. Daha yeni versiyon neredeyse aynı tasarıma sahip ancak iki kat daha fazla oynatma süresi vaat ediyor, yani 80 saat. Kulaklık günün herhangi bir saatinde şarj etme yeteneğine sahip olacak. Ayrıca kulaklık geri dönüştürülmüş plastik ve naylon kombinasyonundan yapılmıştır.

Dünyanın en önemli spor markaları arasında yer alan Adidas, geçtiğimiz aylarda Adidas RPT-02 SOL kablosuz kulaklık modelini Zound Industries ile ortak olarak geliştirmeye başladı haberiyle gündeme gelmişti. RPT-02 SOL’un kafa bandı, İsveçli güneş enerjisi teknolojisi şirketi Exeger tarafından Powerfoyle adlı oldukça esnek bir ışık hücreli malzemeden yapılmış.  Güçlü ve sürekli bir doğal ışık kaynağına ihtiyaç duyan eski tip güneş pillerinin aksine, Powerfoyle çeşitli ışık koşullarında şarj edebilir. Diğer şirketler daha önce güneş enerjisiyle çalışan kulaklıklar yaptı, bu nedenle RPT-02 bu özelliğe sahip ilk cihaz değil, ancak yine de nispeten nadir bir kulaklık. 2 SOL 229$’a satılıyor ve 23 Ağustos’ta online olarak satın alınabilecek

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img