Alışılmışın Dışında Sosyal Medya Televizyonu: Samsung The Sero TV İnceleme

Tanıtılmasının ardından birçok yenilik ödülü alan Samsung The Sero, diğer televizyonlarda farklı olarak yatay ve dikey şekilde kullanılabiliyor. Bu konsept ile daha çok akıllı telefonlara hitap eden The Sero, farklılık seven pek çok kullanıcının da ilgisini çekmiş durumda.

Ortaya koyduğu farklı tasarım ile beğeni toplayan Samsung The Sero, sunmuş olduğu özelliklerle de günümüz teknolojilerini yansıtıyor. 4K QLED teknolojiye sahip televizyon, akıllı telefonlar ile “SmartScreen” bağlantısı sağlayarak, büyük ekranda mobil cihaz kullanımı sunuyor.

Samsung The Sero TV tasarım

Tasarımı ile ön planda olan Samsung The Sero TV, tek ekran boyutu seçeneği ile geliyor. Televizyonu yerleştireceğiniz odanın boyutunu iyi ayarlamanız bu nedenle önemli bir hal alıyor. The Sero’yu çok büyük bir odada kullanmayacaksanız, 43 inç ekran boyutu sizin için yeterli olacaktır.

TV kendi standı ile beraber geliyor. Ekstra bir televizyon ünitesi ya da duvar montaj ekipmanı almanıza gerek kalmıyor. Kutu içerisinden çıkmayan, daha sonra Samsung mağazalarında satın alabileceğiniz tekerlekler ise televizyonun bir odadan, başka bir odaya taşınmasına kolaylık sağlıyor.

Samsung The Sero TV tasarımı
Samsung The Sero TV tasarımı

Akıl karıştırmayan, minimalist bir kumandaya sahip olan Samsung TV, bu konuda da kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Samsung The Sero tasarımı dışında, kullanıcılara sunmuş olduğu ses deneyimi ile de akılda kalmayı başarıyor. Televizyon ile beraber gelen standın altına konumlandırılan 4.1 ses sistemi, evde sinema hissini yaratacak cinsten. Samsung’un sunmuş olduğu bu ses sistemi sayesinde, ses ile ilgili harici bir sistem almak durumunda kalmayacaksınız.

The Sero, yatay kullanıldığı gibi dikey bir şekilde de kullanılabiliyor. Bağlı olduğu standı üzerinde, televizyonu dik konuma getirerek kullanmanız da mümkün. Daha önce görülmemiş bir farklılık yaratan Samsung, bu tasarımı sayesinde ilgi çekmeyi başardı.

Samsung The Sero tasarımı genel anlamda kullanıcıların beğenisini topladı. Özellikle büyük ekranda, mobil cihaz deneyimi pek çok kişi tarafından kullanılan özellikler arasında yerini aldı.

Samsung The Sero TV performansı ve özellikleri

Samsung The Sero özellikleri arasında, üstün QLED teknolojisi bulunuyor. Samsung’un cihazlarında kullandığı başarılı QLED paneller, bu The Sero’da da oldukça iyi bir sonuçlar veriyor. Yapılan testlerde görüntülerin canlı ve parlak olduğu dile getiriliyor.

QLED paneller, bilindiği gibi parlak ve canlı renkler konusunda pek çok rakibinin önünde yer alan bir teknoloji. Karanlık sahne performansı da bir hayli iyi olan The Sero, 4K çözünürlükle yüksek kalitede görüntü sunuyor. Cihaz aynı zamanda yapay zeka desteğine de sahip. Bu teknoloji ile 4K çözünürlüğü bulunmayan görüntüleri, 4K kalitesine yükseltebiliyor. Görüntülenen her sahne analiz edilerek, farklı ışıklara göre parlaklık ve kontrast değeri sunuyor. Bu ayarların tümü otomatik olarak, çok kısa bir süre içerisinde yapılabiliyor.

Samsung The Sero performans olarak da birçok potansiyele sahip. Daha önce kullanılan ambiyans modu The Sero’da da mevcut. Televizyonda var olan arka plan görüntülerini kullanarak, cihazınızı bir sanat eserine dönüştürmeniz mümkün.

Samsung The Sero performansı
Samsung The Sero performansı

Samsung’un bu özellik için geliştirdiği SmartThings uygulaması ile size en uygun arka plan tasarımını seçip, televizyonunuzda kullanabilirsiniz. Cihazınızda bulunan ambiyans modu, dikey kullanımda da devam edebiliyor. Aynı zamanda televizyonunuzu dikey konuma getirip, saat arayüzleri veya posterleri tasarımınıza uygun halde sergileyebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin dışında The Sero, Apple TV desteği de sunmaktadır. Ayrıca Apple TV’ye gerek duyulmadan iOS cihazlar sayesinde görüntü AirPlay aracılığı ile televizyonunuza aktarılabiliyor. Bu sayede telefonunuz üzerinden film izleme avantajına da sahip olabiliyorsunuz.

Samsung The Sero TV teknik özellikleri ve fiyatı

Samsung The Sero teknik özellikleri, diğer üstün özellikli televizyonlarla neredeyse aynı denilebilir. Son TV teknolojilerinden yararlanılan cihazın görüntü performansı oldukça dikkat çekici.

İşte Samsung The Sero TV teknik özellikleri ve fiyatı:

 • Ekran boyutu: 43 inç.
 • Ekran çözünürlüğü: 3840×2160.
 • Görüntü motoru: Quantum İşlemci 4K.
 • HDR 10+ desteği: Var.
 • Mikro karartma desteği: Var, üstün UHD karartma teknolojisi.
 • Ses çıkış gücü: 60 W.
 • TV işletim sistemi: Samsung Tizen.
 • HDMI Portu: Var, 3 adet.
 • USB Portu: Var, 2 adet.
 • Fiyatı: 16.999 TL.

Tüm detayları ve sonuç

Samsung The Sero TV için üzerinde pek fazla durulmayan ama cihaz için önemli olan noktalara da kısaca değinmek isteriz. Daha sonra cihaz ile ilgili düşüncelerimizi de iletip, inceleme yazımıza son vereceğiz.

Samsung The Sero tüm detayları
Samsung The Sero tüm detayları

Samsung The Sero TV detayları şu şekilde listelenebilir:

 • Kolay taşıma için tekerlekli ayak: Cihaz kutusunda bulunmayan daha sonra isteğe bağlı alabileceğiniz, televizyon standına takılan tekerlekli ayaklar mevcut. Tekerlekli ayakları “Samsung Mağazaları”ndan alabilirsiniz. Tekerlekli ayaklar, The Sero televizyonunuz bir odadan, başka bir odaya taşımak istediğinizde kolaylık sağlayacaktır.
 • Oldukça farklı dikey kullanım: Bu tasarım cihazın, mobil cihazlar ile kullanımı için geliştirilmiş bir özellik. Televizyonu, standı üstünde dikey konuma getirerek, mobil cihazınız ile uyumlu bir şekilde çalışma yapabilirsiniz. Samsung mobil cihazlar ile “SmartScreen” uygulamasının, çok başarılı çalıştığını da dile getirmeliyiz.
 • Yüksek görüntü kalitesi ve yüzde 100 renk hacmi: Samsung The Sero TV’de kullanılan Quantum DOT teknolojisi, karanlık veya parlak sahnelerde renk geçişlerini oldukça iyi ayarlıyor. Sahne değişimi yaşandığında, yapay zeka yardımıyla, kontrast ayarları değiştiriliyor ve kullanıcıya, her zaman yüksek görüntü kalitesi sunuluyor.
 • Başarılı dahili ses sistemi: Samsung The Sero, bu konuda rakiplerine ciddi bir fark atmış diyebiliriz. Daha önce de söylediğimiz gibi cihaz kendi standı üzerinde geliyor ve ayrılmıyor. Ses sistemi de standın alt kısmına konumlandırılmış. Cihaz, kullanıcılara 60 Watt ses gücü ile ciddi ses performansı vadediyor.
 • Otomatik parlaklık ile uyumlu görüntüler: Mobil cihazlardaki ışığa göre sunulan görüntü özelliği, The Sero içerisine de entegre edilmiş. Cihaz, bulunduğu ortamdaki ışık düzeyini algılayarak, kullanıcıya en iyi görüntüyü sunmak için doğru ayarları otomatik olarak gerçekleştiriyor.
 • Samsung sanat eseri uygulaması SmartThings desteği: Samsung’un geliştirdiği SmartThing uygulaması sayesinde televizyonunuz, evdeki diğer akıllı cihazlar ile de uyumlu çalışabiliyor. Diğer akıllı ev aletlerinin olanak vermesi halinde, tüm kontrolü The Sero üzerindeki SmartThing uygulaması üzerinden sağlayabilirsiniz.
Samsung The Sero Woxpi sonucu
Samsung The Sero Woxpi sonucu

Son olarak Samsung The Sero TV ile ilgili düşüncelerimizi de sizinle paylaşmak isteriz. Öncelikle cihazın tasarımının oldukça farklı olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Daha önce yapılmamış bir dikey kullanım ile televizyonu istediğiniz gibi kullanmanıza olanak sağlanmış. İster mobil cihaz bağlantısı yapın, isterseniz kaliteli arka plan görselleri ile cihazınızı tablo gibi kullanın. Tercih tamamen kullanıcıya bırakılmış.

Uzunca bahsettiğimiz özellikleri tekrar sıralamayacağız tabii ki ama görüntü kalitesine tekrar değinmek istiyoruz. Yüksek görüntü kalitesi olan, ışık ve karanlık ayarı olan harika bir yapay zeka… Tek kelimeyle harika diyebiliriz. Diğer yeni teknoloji televizyonlar ile karşılaştırıldığında, fiyat için çok yüksek diyemeyiz.

Kullanım Kolaylığı - 87%
Ekran Boyutu - 74%
Fiyat - Performans - 51%
Entegrasyon - 76%

72%

Kısaca söylemek gerekirse biz, Samsung The Sero TV özelliklerini ve performansını beğendik. Siz de cihazı almayı düşünüyorsanız veya kullanıyorsanız yorum bölümünden tavsiye ve kullanıcı yorumunda bulunabilirsiniz. Tek eksi noktası Türkiye Fiyatı! Kendisinin fiyatı 17.000₺'den başlıyan fiyatlarla.

User Rating: Be the first one !

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img