Android 13 Yayınlandı: İşte Özellikleri!

Android 13 güncellemeleri Google tarafından yayınlandı, Pixel telefonlar için başlattığını duyurdu.

Beta sürecini tamamlayan Android 13 Pixel serisi telefonlarla buluşmaya başladı. Google’ın kendi cihazlarının ardından bu yıl içinde Samsung, Asus, Nokia, Motorola, OnePlus, Oppo, Sony, Xiaomi gibi markaların cihazlarının da Android 13’le güncellenmesi bekleniyor.

Android 13 ile birlikte gelen değişiklikler arasında görsel açıdan en dikkat çekeni uygulamalara verilen tema motoru desteği olacak. Android 12 ile tanıştığımız yeni tema arayüzü, özellikle medya oynatıcı gibi ekran kapalıyken kullanılan uygulamalarda işlevsellik kazanıyordu. Güncellemelerle birlikte Material You temasının farklı uygulamaların temaları kullanılarak kişiselleştirme olanağı sağlıyor.

Yeni gelen diğer özelliklerden biri de güvenlik üzerine olacak. Artık uygulamalar yalnızca bir dosya aktarımı için tüm medya ve belgelerinize ulaşamayacak. Ayrıca panoya kopyalanan bilgiler de belirlediğiniz bir zaman dilimden sonra otomatik olarak silinecek. Böylece önemli bilgiler sürekli olarak belirli bir konumda depolanmamış olacak.

Android 13 ile Uzamsal Ses teknolojisini barındıran kulaklıklar kullanılabilecek. Düşük gecikmeli ve yüksek kaliteli ses imkanı sağlayan Bluetooth LE Audio’da yeni gelecek özellikler arasında yer alıyor.

Tabletlerde ise kalem kullanımında avuç içi dokunuş hatalarını engelleme, yeni bir göre çubuğu ve iyileştirilen bölünmüş ekran seçeneği bizleri bekliyor. Ayrıca kamera uygulamalarına HDR video desteği de gelecek.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img