Apple açıkladı: “Bu kullanıcılar yeni sürümü yüklemesin!”

Dünyanın en değerli şirketi konumunda olan ve yıllardır özellikle yazılım tarafıyla kendine kullanıcı kitlesi toplayan Apple, yeni sürümünü geliştirmeye devam ediyor. iOS cephesinde birçok eski model de dahil olmak üzere kullanıcılara güncelleme yayınlayan ve her zamanki gibi beğeni kazanan şirket, Mac serisi bilgisayar ve laptoplarına da aynı hizmeti veriyor. macOS Monterey güncellemesinin beta sürecini devam ettiren Apple, yen sürüümde kullanıcılara önemli bir duyuru yaptı.

macOS Monterey Beta 12.3 güncellemesini birkaç gün önce kullanıma sunan Apple, dikkat çekici bir açıklamayı henüz yeni yaptı. Şirket tarafından yayınlanan uyarıda, kullanıcılara yeni sürümde dikkat etmeleri gerektiği bir hususu bildirdi.

Şu kullanıcılar macOS Monterey 12.3 Beta’yı yüklememeli

Herkese açık bir şekilde yeni macOS Monterey 12.3 Beta’yı yayınlayan Apple, bilgisayar tarafında özellikle iş anlamında rakiplerinden çok önde. Daha çok iş ve render gibi fazla güç gerektiren işlemler için tercih edilen Mac ailesi, güncellemeler ile daha stabil bir hale getiriyor. Ancak son yayınlanan güncelleme, kullanıcıları önemli bir sorunla krşılaştırdı.

Apple’ın geliştirici web sitesindeki uyarıya göre, macOS Catalina’da olan kullanıcılar yeni yayınlanan macOS Monterey 12.3 Beta’ya geçiş yaparken FileVault korumalı bir disk kullanıyorlarsa, mac cihazı açılmıyor ve açılış ekranında tekrar edip duruyor. Ayrıca önceki bir sürüme geçmeye çalışıldığında da cihaz bootlop olabiliyor.

Sorunun macOS Big Sur 11.6.4 sürümünden Monterey 12.3 Beta’ya geçişlerde yaşandığı da belirtilirken, FileVualt korumalı disklere bu sürümün şu an yazılmaması gerektiğine de dikkat çekiliyor. Şirket, High Sierra sürümünden beri bir diske iki farklı sürüm kurulabilmesine olanak sağladığından, yeni beta sürümünü denemek isteyenlerin ayrı bir APFS birimi oluşturmaları ve diski bölerek yeni bir bilgisayar gibi Monterey 12.3 Beta’yı kurmaları tavsiye ediliyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img