Apple, App Store’da reklam göstermeye başlayacak!

iPhone kullanıcılarını ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bu gelişmeye göre kullanıcılar artık cihazlarında çok daha fazla reklam görebilir.

Apple, App Store’da yer alan reklamlarına benzer bir reklamlandırma stilini Maps, Books ve PodCast uygulamalarına eklemeye hazırlanıyor. Bazı Apple uygulamaları artık kişiselleştirilmiş reklamlar içerecek.

Bilindiği üzere Apple’ın uygulama marketi olan App Store’da kategorilerin altında reklamlar yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda App Store‘dan daha fazla gelir elde etmek ve geliştiricilerin uygulamalarını öne çıkarma konusunda farklı imkanlar yaratmak adına yeni bir adım attı. Bu adım kapsamında da uygulama marketine yeni reklamların geleceği duyuruldu. Örneğin Harita uygulamasında restoran aradığınızda, Apple’a reklam veren işletmeler aramanın en üstünde görünecek. Eğitim kategorisi altında kategori ile ilişkili uygulamaların yer aldığı reklam alanlarıda mevcut. İsteyen uygulama geliştiricileri bu alanlara reklam verip uygulamaların ya da işletmelerinin ön planda gözükmesini sağlayabiliyor.

Şimdilerde ise Apple, bu uygulamalarda reklam göstermek için bazı testler gerçekleştiriyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img