Apple çalışanları ofise ne zaman döneceği belli oldu!

Apple çalışanlarının ofislerine ne zaman döneceği kesinleşti. Yapılan açıklamaya göre 11 Nisan 2022 tarihinde Apple çalışanları ofise dönecek.

Apple, dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin birçok alanda ürünü ve her ürünü için işletim sistemi bulunuyor. Bu sayede şirket, birçok kişiye kolaylıkla hitap edebiliyor ve dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Özellikle salgının artmasıyla birlikte birçok Apple gibi teknoloji devi uzaktan çalışma sistemine geçmişti. Bu sistem neticesinde birçok çalışan evden çalışmaya başlamıştı. Vakaların dünya genelinde azalmasıyla birlikte şirketlerden işe dönüş için yeni kararlar gelmeye başladı. Apple da çalışanlarının ofise döneceği tarihi yayınladı.

Apple çalışanları ofislerine 11 Nisan’da dönecek!

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada çalışanların Şubat 2022 tarihinde ofise dönecekleri belirtilmişti. Ancak artan vaka sayıları nedeniyle bu tarih ileriye alınmıştı. Şimdi de şirket, ofise dönüşün net tarihini açıkladı. Apple çalışanları 11 Nisan 2022 tarihi itibariyle ofislerinde çalışmaya başlayacak.

Özellikle pandemi sürecinde birçok şirket büyük oranda etkilendi. Alınan sokağa çıkma yasakları ya da seyahat yasakları gibi kısıtlamalar yüzünden birçok iş seyahati gerçekleştirilemedi ve çalışanlar ofislerinde organize bir şekilde çalışamadı. Bu durum, şirketlerin organizasyonlarında bazen sıkıntılara yol açtı.

Apple’ın yönetici kadrosu her zaman çalışanların ofise gelmesini istiyordu. En son şirketin CEO’su Tim Cook, 2021 yılının Haziran ayında şirket çalışanları için bir bildiri yayınlamıştı. Bildiride şu sözlere yer verilmişti:

“Görüntülü konferans görüşmeleri sayesinde aramızdaki mesafesi büyük oranda azaldı. Ancak şuna eminiz ki her ne kadar yakınlaşsak da görüntülü konferans görüşmesindeki mesafeler gerçek hayattaki kadar etkili değil.”

Ayrıca bu bildiride çalışanların PazartesiSalı ve Perşembe günü ofisten, Çarşamba ve Cuma ise uzaktan çalışmasını istenmişti. Yüz yüze çalışması gereken ekiplerin ise haftanın 5 ile 4 günü ofiste çalışması gerektiği belirtilmişti. Yeni açıklamayla birlikte bu tarz bir işlemin olup olmayacağını henüz bilinmiyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img