Apple için ilginç iddia: M2 ortada yokken M3 işlemcili iMac’in çıkış tarihi belli oldu!

Apple, M2 işlemcili ürünlerini duyurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak şirket, M3 işlemcisi için de çalışmalarını sürdürüyor.

Apple, uzun zamandır yeni bir Mac mini modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Öyle ki şirketin Mart ayındaki etkinlikte yeni Mac mini modelini tanıtması bekleniyordu. Ancak etkinlikte Mac Studio cihazını tanıttı. Henüz çok fazla sızıntı haberi çıkmayan M2 Pro çipli Mac mini için çalışmalar sürerken ortaya atılan yeni bir iddia, Apple’ın işi sıkı tuttuğunu gösteriyor.

Apple, M3 işlemcili bir iMac’i 2023 yılında çıkarmayı planlıyor

Yarattığı teknoloji ekosistemi ile adından söz ettiren Apple, kendine özgü ürünleriyle de zaman içinde büyük bir kullanıcı kitlesine erişti. Son yıllarda işlemci dünyasına da adım atan şirket, M1 ile elde ettiği başarının ardından M2 için de kollarını sıvadı.

Elde ettiği sızıntı bilgilerle ünlenen Bloomberg’den Mark Gurman, ilginç bir iddia ortaya attı. Kaynağa göre Apple, Hali hazırda M2 işlemcili ürünleri için yoğun çalışmalarını sürdürürken bir yandan da M3 işlemcisi için yol haritası oluşturuyor. Öyle ki Gurman, M3 işlemcili iMac’in 2023 yılında piyasaya çıkacağını iddia etti.

Tüm bu iddialar bir kenara M2 işlemcili ürünler için geri sayım başladı. Daha önce elde edilen bazı bilgilere göre Apple, WWDC etkinliğinde 2 adet M1 çip Mac ürünü tanıtacağı söyleniyordu. genellikle doğru Apple sızıntılarını yayınlayan LeaksApplePro, M2 çipli Mac mini ve M2 MacBook Air iddiasıyla gündeme geldi.

Öte yandan Apple’ın M2 Pro çipli Mac mini için WWDC’yi seçmesi takipçileri tarafından ilginç karşılandı. Zira şirket, önemli ürünlerini kendi düzenlediği etkinlikle tanıtmayı tercih ediyor. Zira son MacBook Air ve M1 yongası, 10 Kasım 2020’de düzenlenen özel bir etkinlikte piyasaya sürülmüştü.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img