Apple Store Ürün Sayfalarının Tasarımları Özelleşiyor

Apple, Haziran ayında WWDC21 etkinliği sırasında uygulama geliştiricilerinin özel App Store ürün sayfaları oluşturmasına izin vereceğini duyurdu. Bu, simgeler, ekran görüntüleri ve açıklamalar gibi farklı içerikleri farklı kişilere göstermelerine de olanak sağlayacak.

Uygulama geliştiricilere kısmi olarak erişim yetkisi verilecek

Artık geliştiriciler, kullanıcılara en çok hitap eden şeyi bulmak için her bir ürün sayfasına dayalı istatistiklere erişebilecek. Buna ek olarak belirli uygulama içi etkinlikleri veya özellikleri belirli bir zamanda vurgulamak için çeşitli bağlantılar aracılığıyla özel sayfaları paylaşma seçeneğine de sahip olacaklar.

Apple, geliştirici web sitesinde bu özelliklerin kullanılabilirliğini açıklayan bir gönderi paylaştı. Ayrıca dünyanın her yerindeki geliştiricilerin, bugünden itibaren sunulan hizmetten faydalanabileceğini söyledi. Şirket, yeni özelliklerin her birinin neyi amaçladığını ve ne yaptığını şu sözlerle açıklıyor:

Ürün sayfası optimizasyonu: Hangisinin en iyi sonuçlar verdiğini bulmak için uygulamanızın ürün sayfasının farklı simgeler, ekran görüntüleri ve uygulama önizlemeleriyle alternatif sürümlerini deneyin. Her sürüm rastgele seçilmiş, uygun App Store kullanıcılarının belirli bir yüzdesine gösterilir. Sonuçlar App Analytics’te görünür. Böylece en iyi performansı App Store’daki herkese gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Özel ürün sayfaları: Paylaştığınız URL’ler aracılığıyla keşfedilebilen belirli özellikleri veya içeriği vurgulamak için uygulamanızın ürün sayfasının ek sürümlerini oluşturun. Özel ürün sayfalarında farklı ekran görüntüleri, uygulama önizlemeleri ve tanıtım metni bulunabilir. Ayrıca tamamen yerelleştirilebilirler. Böylece belirli bir sporu, karakteri, şovu, oynanış özelliğini ve daha fazlasını sergileyebilirsiniz.

Apple, geliştirici programına katılım için yıllık 99 dolarlık bir ücret istiyor. Bununla birlikte şirket, programcıların uygulamalarını tüm Apple App Store platformlarında yayınlamalarına olanak sağlıyor. Ayrıca, şirketin işletim sistemlerinin geliştirici beta yapılarına erişmenin yanı sıra, yeni çıkan özel ürün sayfaları gibi en son ilgili araçlardan yararlanmalarına da olanak tanıyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img