Apple, yeni bir Mac üzerinde çalışıyor!

Ortaya çıkan raporlara göre Apple, Mac Studio isimli yeni bir Mac üzerinde çalışıyor. Bu cihaz, Mac Mini ile Mac Pro arasında konumlanacak.

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin birçok akıllı telefonu ve bilgisayarı bulunuyor. Bu ürünlerde sunduğu teknolojiler sayesinde sevilen Apple, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Özellikle Mac serisiyle birlikte Apple, birçok bilgisayar üreticisinin önüne geçmeyi başarıyor. Profesyoneller için sunulan güçlü özellikler ve yeni Apple Silicon işlemcileriyle birlikte bilgisayarlar çok daha fazla ilgi görüyor. Ortaya çıkan iddiaya göre Mac serisine bir cihaz daha eklenecek. Bu cihazın ismi ise Mac Studio olacak.

Apple, Mac Studio için çalışmalar sürdürüyor!

Apple, kendi Silicon işlemcileri sayesinde bilgisayarlarını Intel işlemcilerden büyük oranda uzaklaştırmıştı. Bu işlemin ardından bizlerin karşısına birçok yeni Mac cihaz çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, bu değişim sırasında seriye yeni bir model daha ekleyecek. Bu modelin ismi ise iddialara göre Mac Studio olacak.

Mac Studio, Mac Pro ile Mac Mini arasında konumlanacak. Bildiğiniz üzere Mac Pro, oldukça profesyonel işler için kullanılırken Mac Mini, gündelik hayat ve profesyonel işler için kullanılıyor. Bu iki model arasında oldukça fark bulunuyor. Ortaya çıkan bilgilere göre bu cihaz tam da ortanın bulunmasını sağlayacak.

Yeni Mac Studio, alınan bilgilere göre M1 Max işlemcisine ve M1 Max’ten daha güçlü bir işlemciyle bizlerin karşısına çıkacak. Cihazın tasarımı Mac Mini’ye büyük oranda benzeyecek. Bu sayede güçlü cihazın bir yerden bir yere taşınması kolay olacak. Bilgisayarın kayıtlardaki kod adı ise J375 olarak biliniyor.

Mac Studio

Bu bilgisayar sayesinde Apple Mac Pro’nun Apple Silicon’a geçişini uzatmış olacak. En son ortaya çıkan raporlara göre Apple, bir yıl daha Intel işlemcili Mac Pro bilgisayarını piyasaya sürecek. Mac Studio sayesinde yüksek performans isteyen kullanıcıların bir bölümünü Intel işlemcili Mac Pro almasına gerek kalmayacak.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img