Apple’dan Ukrayna bağış kampanyasına destek geldi

Apple, Ukrayna’yı desteklemek için yeni bir girişimde bulundu. Daha önce ürünlerinin Rusya’da satışını durduran ve çalışanlarının yaptığı her bağışı ikiye katlayarak gönderen Apple, şimdi de resmi platformlarından Ukrayna’yı desteklemek için UNICEF’e bağış yapmaya izin verecek.

Apple.com‘da başlatılan bu bağış kampanyası, kullanıcıları Apple ödeme yöntemlerini kullanarak 200 dolara kadar maddi destek sağlamalarına olanak tanıyan iTunes sayfasına yönlendiriyor. Apple’ın bu hareketi, müşterilerin Ukrayna’da devam eden krize UNICEF aracılığıyla bağış yapmalarını kolaylaştırıyor.

Apple ve UNICEF ile Ukrayna’ya bağış nasıl yapılır?

Apple, Rusya’daki satış operasyonlarının durdurulması ve Rusya’nın devlet destekli birkaç haber kaynağının App Store’dan kaldırılması da dahil olmak üzere Ukrayna’daki krize karşı sert adımlar atmıştı. Teknoloji devinden UNICEF bağlantılı bir maddi destek daha geldi.

Apple, iTunes aracılığıyla yapılan tüm bağışların doğrudan UNICEF’in o ülkedeki hesabına (örneğin Türkiye’deki kullanıcıların bağışları UNICEF Türkiye’ye) ve Ukrayna’da savaştan etkilenen aileleri desteklemek için devam eden çabalarına gideceğini açıkladı.

Ukrayna’ya yapılacak UNICEF yardımları ABD’deki kullanıcılar için 5 dolar, 10 dolar, 25 dolar, 50 dolar, 100 dolar veya 200 dolar olarak belirlenmiş. Bu miktarların bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceğini hatırlatmak gerekiyor.

Apple’ın Ukrayna’ya yönelik maddi desteği sadece bununla sınırlı değil. Devam eden çatışma hakkında “derin endişe” duyduğunu söyleyen Apple CEO’su Tim Cook, Apple çalışanları tarafından Ukrayna’ya yardım eden kuruluşlara yapılan bağışların iki katının gönderileceğini söyledi.

Apple’ın Rusya’ya karşı aldığı diğer yaptırımlar da küçümsenemeyecek boyutta. Rusya’daki Apple ürünlerinin satışlarının durdurulmasına ek olarak Rusya hariç tüm App Store’lardan Russia Today ve Sputnik News uygulamaları kaldırıldı.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img