Apple’ın tedarikçilerinden Foxconn metaverse sözü verdi

Apple’ın tedarikçisi Foxconn, bu yıl metaverse arenasına girme planlarını hızlandırıyor. Konuyla ilgili açıklama Foxconn Yönetim Kurulu Başkanı Young Liu’den geldi. Liu, yerel basına verdiği bir demeçte metaverse için gaza bastıklarına dikkat çekti. 

Foxconn, Metaverse için Bu Yıl Gaza Basıyor

Foxconn Yönetim Kurulu Başkanı Young Liu, kısa süre önce yerel basından bir yayına metaverse planlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Liu, şirketin, 2022 yılını, ‘Metaverse’in ilk yılı’ olarak değerlendirdiğini söyledi.

Şirket, bulut ve veri merkezleri, giyilebilir cihazlar, yarı iletkenler ve micro LED ekranlar gibi ürünleri metaverse aktarım öğelerine dahil etmeye hazırlanıyor. Bu arada Foxconn, Apple için bileşenler üreten bir teknoloji şirketi. Şirketin yaklaşık 90 milyar dolar değere sahip olduğunu da hatırlatalım. 

Foxconn, bilgisayar donanımı yan kuruluşu olan Ennoconn Corporation için Google’dan yaklaşık 39,8 milyon dolar yatırım almaya hazırlanıyor. İkilinin Tayvan’da daha fazla metaverse projesinde iş birliği yapma hedefi bulunuyor. 

Kasım ayında şirketin kurucusu Terry Gou, şirketin e-araç ve metaverse planlarını göstermek için bir avatar olarak göründüğü sanal bir etkinlik düzenlemişti.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img