Artık Spotify’da Podcast’lere Tepki Çekilebilecek

Spotify, Yeni Zelanda’daki kullanıcılar için yeni uygulama içi podcast kayıt araçlarını test ettikten sonra , Vietnam’da kullanıcıları çalma listelerine sesli tepkiler kaydetmeye teşvik etmek için tasarlanmış yeni bir ses özelliğini deniyor.

Bir Reddit kullanıcısı , podcast bölümü olarak yayınlanacak bir ses klibiyle bir çalma listesine nasıl tepki vermeleri istendiğini gösteren özelliğin ekran görüntülerini yayınladı. Yeni Zelanda’daki önceki testine göre, bu tepki podcast’lerinin doğrudan yaratıcıların kişisel profil oluşturucularına, takipçilerin dinleyebileceği şekilde yayınlanacağını varsayabiliriz.

Ekran görüntüleri, teste dahil olan kullanıcıların çalma listesi ekranlarında bir mikrofon simgesi gördüklerini ve buna dokunduklarında, çalma listesine sesli bir tepki kaydetmelerini isteyen yeni bir ekran gördüklerini gösteriyor.

Düğmeye bastıklarında, tek seferde veya duraklatarak birden fazla klip kaydedebilirler. Daha sonra klibi düzenleyebilir, arka plan müziği ekleyebilir ve yayınlamadan önce çalma listesini etiketleyebilirler.

Bu iş akışı, Yeni Zelanda’daki teste benzer, ancak bu testte başlangıç ​​noktası, ana ekranda bir “Podcast Kaydet” düğmesiydi. Dolayısıyla bu test, daha çok, akıllarında bir podcast fikri olmayan kullanıcılara bir uyarı vermekle ilgilidir.

Spotify, içerik oluşturucuların güvenlik için podcast kaydı için uyması gereken bazı kuralları gösteriyor

Spotify testi onayladı, ancak şirket, özelliğin hangi konumlarda mevcut olduğu ve bu sesli tepkileri nasıl yönetmeyi planladığı hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

“Spotify’da her zaman kullanıcılarımızın platformumuzdaki deneyimini geliştirmenin yollarını arıyoruz ve dinleyicilere ve içerik oluşturuculara değer katacağına inandığımız özellikleri düzenli olarak test ediyoruz. Şirket, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, şu anda sınırlı bir uygulama içi ses oluşturma testi yürütüyoruz, ancak şu anda paylaşacak daha fazla ayrıntıya sahip değiliz” dedi

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img