Beklenen özellik yine yok! Apple Watch 8 için üzen gelişme

Sızdırılan bilgilere göre, Apple’ın bu yıl tanıtacağı Watch 8 ailesinde kan basıncı sensörü yer almayacak.

Apple, yeni akıllı saatini tanıtmak için hazırlıklara devam ediyor. Sızdırılan bilgilere göre, Apple Watch 8 modelinde kan basıncı sensörü yer almayacak.

Akıllı saatler, günümüzde spor ve sağlık takibi konusunda beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Kullanıcılara sağlık konusunda daha fazla veri sağlamak isteyen şirketler, yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Apple’ın Galaxy Watch4 ailesinde yer alan kan basıncı sensörü için çalışmalara başladığı sızdırıldı. Ancak bu özelliğin Apple Watch 8 ailesinde kullanılmayacağı ortaya çıktı.

Akıllı saat pazarını domine eden Apple Watch, acil durum anının daha iyi idare edilebilmesi için yeni bir özelliği test ediyor.

Apple Watch 8 ailesinde kan basıncı sensörü olmayacak

Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporuna göre, Apple’ın 2024 yılında piyasaya sürülecek akıllı saatinde tansiyon takibi mümkün olacak. Şirketin sadece tansiyon ölçebilen bir model geliştireceği tahmin ediliyor.

Tansiyon takibi için gerekli sensör ve teknolojilerin 2024 yılından önce hazır olmasının mümkün olmadığı belirtiliyor. Apple’da bu konuda çalışma yürüten bir ekip olduğu ve yüksek tansiyon takibi konusunda sorun yaşandığı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

İddiaya göre Apple, aylık kalibrasyon gerektiren bazı sağlık teknolojileri için farklı çözümler arayışında. Apple’ın giyilebilir cihazlarına kan şekeri izleme özelliği eklemek için çalışma yürüten bir ekip olduğu biliniyor. Ancak bu özelliğin de birkaç yıl sonra kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

iPhone’da yer alan Sağlık uygulaması, gelişmiş uyku takibi, ilaç yönetimi ve kadın sağlığı gibi yeni özelliklere kavuşacak. İlaç yönetimi özelliği, hap kutularınızı uygulama ile taramanıza izin verecek. Bu sayede kullanıcılar, ilaç saatlerini kaçırmayacak.

Bu yıl tanıtılacak Apple Watch ailesinde vücut ısı sensörü kullanılacağı iddia ediliyor. Bu özelliğin ilk olarak aile planlamasına yardımcı olmak için kullanılacağı tahmin ediliyor.

Apple, bu yıl standart bir Watch 8, Watch SE ve “Sporcuları hedefleyen sağlam bir kasaya sahip lüks bir model” dahil olmak üzere üç yeni akıllı saat piyasaya sürecek. Ayrıca watchOS 9’da bir yenilik, akıllı saatin daha az pil kullanarak sınırlı sayıda uygulama ve özelliği çalıştırmasını sağlayan düşük güç modu olacak.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img