Bilgisayarınızdan kaldırmanız gereken uygulamalar!

Windows ile gelen yeni güncellemeler bazı alışkanlıkları değiştirdi. Bilgisayarınızdan kaldırmanız gereken uygulamalar neler?

Microsoft, Windows 10 ve Windows 11 ile mümkün olduğu kadar çok gereksiz uygulamayı kaldırdı. Bilgisayar kaynaklarını arka planda tüketen bu uygulamaların haricinde kullanıcılar tarafından popüler olarak tercih edilen başka yazılımlar da var. Bilgisayarınızdan kaldırmanız gereken uygulamaları listeledik.

Kullanıcılar arasında yıllardır devam eden bazı alışkanlıklar Windows 10’la birlikte tarih oldu. Örneğin Windows’un Microsoft Defender aracı yeterince güçlü olduğu için, ekstra PC temizleme uygulamalarına ihtiyacınız yok. İşte bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan ve kaldırmanız gereken uygulamalar.

Bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan uygulamalar

Bilgisayarınızdaki uygulamalardan kaç tanesini düzenli olarak kullandığınızı hiç düşündünüz mü? Çoğu kişi aslında oyunlar, internet tarayıcıları ve iş ile ilgili yazılımlardan daha fazlasına kullanmıyor. Ancak önceden yüklediğiniz pek çok yazılım hem arka planda çalışıyor hem de depolamanızı kullanıyor.

Adobe Flash and Shockwave

Uzun bir süre boyunca videolar, oyunlar ve internet için evrensel standart olarak kullanılan Shockwave ve Adobe Flash, yakın zamanda kullanımdan kaldırıldı. Yalnızca eski Flash oyunlarını oynamak isterseniz kullanacağınız bu yazılımlara daha fazla ihtiyaç duymayacaksınız.

Animasyon standartlarındaki mevcut gelişmeler, çoğu oyun ve videonun daha yeni teknolojilere sahip grafiksel kullanıcı arayüzü (GUI) formatlarına geçmesine yol açtı. Animasyondaki bu geçiş ise Adobe Flash ürünlerinin sonunu getirdi.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img