Disney Plus, EXXEN benzeri abonelik hizmetini duyurdu!

Disney Plus yöneticilerinden Kareem Daniel, EXXEN benzeri reklamlı abonelik hizmetini duyurdu. İşte detaylar…

Dünya çapında 120 milyondan fazla aboneye sahip olan Disney Plus, bu yaz Türkiye’nin de arasında bulunduğu pek çok yeni pazara gireceğini açıkladı. Ardından, Netflix gibi diğer popüler platformlarda bulunan Marvel benzeri yayın haklarını kendi üzerine aldı. Şimdiyse, kendini listenin zirvesine taşıyacağını düşündüğü yeni abonelik hizmetini duyurdu.

Disney Plus, reklamlı abonelik hizmetini başlatıyor

Disney Media and Entertainment Distribution Başkanı Kareem Daniel, yaptığı bir açıklamada Disney Plus yayın hizmetleri için yeni bir abonelik hizmeti başlatacaklarını söyledi. Bu planla birlikte Disney, özellikle ilk kez yayın başlatacağı ülkelerde, fiyatları mümkün olduğunca aşağı çekmeyi hedefliyor.

Kareem Daniel, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Disney Plus erişimini daha büyük bir kitleye düşük fiyatla genişletmek, tüketiciler, reklamcılar ve hikaye anlatıcılarımız da dahil herkes için bir kazançtır. Daha fazla tüketici harika içeriğimize erişebilecek. Reklamcılar daha geniş bir kitleye ulaşabilecek ve hikaye anlatıcılarımız inanılmaz çalışmalarını daha fazla hayran ve aile ile paylaşabilecek.

Duyurusu yapılan bu yeni reklamlı abonelik hizmeti için henüz bir fiyat belirlenmediği söyleniyor. Ancak ortada kesin olmayan tarihler mevcut. ABD’de 2022’nin ikinci yarısında, tüm dünyada ise 2023 itibariyle hayata geçmesi planlanıyor.

Her ne kadar şu anda Türkiye’de Acun Ilıcalı’nın kurduğu EXXEN platformunda bunun benzeri bir reklamlı abonelik hizmeti olsa da dünya çapındaki rakipleri Netflix, Amazon Prime Video ve Apple TV+ gibi platformlarda buna benzer bir sistem mevcut değil.

Her ne kadar Disney Plus ülkemize gelecek olsa da fiyatları henüz açıklanmadı. Fakat ABD’de aylık 8 dolar ve yıllık 80 dolar şeklinde 2 farklı paket seçeneği bulunuyor. Buna ek olarak, Hulu ve ESPN Plus’da Disney’e ait olduğu için, 3 paketi 14 dolarlık fiyattan sunuyor. Dolayısıyla yeni gelecek reklamlı abonelik hizmeti, mevcut fiyatları iyice aşağı çekecektir.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img