Disney+ Sektörün Lideri Konumunda

Disney tahminleri alt üst eden üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Şirketin bünyesindeki dijital servislerin toplam abonesi, sektörün lideri Netflix’i geride bıraktı.

Disney Türkiye’de Disney+ adlı dijital platformu ile tanınsa da dünya çapında çok daha kapsamlı markalarla yayın yapıyor. Disney+ ile birlikte Hotstar, Hulu ve ESPN+ ile yola devam eden medya devi; dijital yayın platformlarının zirvesinde bulunan Netflix’i geride bıraktı.

Üçüncü çeyrek raporlarının sonucuna göre 14,4 milyon Disney+ abonesi bulunmakta, temmuz ayı itibarıyla toplam 152 milyonun üzerinde ücretli aboneye ulaştı.

Disney+, Hotstar, Hulu ve ESPN+’tan oluşan Disney yayın servisleri, böylece dünya çapında 221 milyondan fazla aboneye erişmiş oldu. Son açıklanan rakamlarla Disney servislerinin toplamı, ikinci çeyrekte 221 milyon abone açıklayan ve üye kaybetmeye devam eden Netflix’in üzerine çıkmış oldu.

Disney CEO’su: “Mükemmel Bir Çeyrek Geçirdik”

Disney CEO’su Bob Chapek, yatırımcıları bilgilendirdiği açıklamada hem yurt içi tema parklarında hem canlı spor yayınlarında hem de yayın servislerinde yaşadıkları gelişmelerden bahsederek, “Muhteşem bir çeyrek geçirdik,” ifadesini kullandı. Öte yandan Disney+’ın yeni çeyrekteki abonelerinin çoğu ABD ve Kanada dışından gelmiş durumda. 14,4 milyon yeni kullanıcıdan sadece 100.000’i Kuzey Amerika’da yaşıyor. Platform, geçen haziran ayında Türkiye’de de hizmete başlamıştı.

Disney Plus Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı

Abone artışlarının ardından şirket yeni fiyat politikasını da duyurdu. Reklamsız Disney+ aboneliği, aralık ayından itibaren ABD’de aylık 10,99 dolar veya yıllık 109,99 dolar olacak. Platformun ABD’deki abonelik ücreti şu an için 7,99 dolar. Disney+’ın reklamlı yeni seçeneği ise ayda 7,99 dolar olacak.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img