Dünyanın En Güçlü Telefonu: ASUS ROG Phone 6D

Oyuncu telefonu diyince ilk olarak akıllara gelen ASUS yeni bir cihaz ile sektöre damgasını vuracak.

Asus ROG Phone 6 serisinin ilk üyeleri temmuz ayında tanıtıldı. ROG Phone 6 Pro, AnTuTu listesinin zirvesine çıkmıştı. Bu telefonun daha güçlü bir versiyonu yakında kullanıcılarla buluşacak gibi görünüyor. Asus ROG Phone 6D adını taşıyan telefonun kalbinde ise Dimensity 9000+ işlemci olacak.

Akıllı telefon AnTuTu’nun kayıtlarında ASUS_AI2203_D adıyla boy gösteriiyor. Telefonun benchmark testinden aldığı puan ise 1.146.594 olarak kayıtlara geçti. Bunun Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcili ROG Phone 6 Pro’nun aldığı puanlardan çok farklı olmadığını belirtmekte fayda var.

Salt işlemci performansına bakıldığında ROG Phone 6D’nin Qualcomm işlemcili diğer modellere kıyasla yüzde 15 daha fazla puan alması göze çarpıyor. AnTuTu’nun benchmark testinde toplam puanı CPU, GPU, bellek, kullanıcı arayüzü ve deneyim puanları tamamlıyor.

Asus ROG Phone 6D için henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak akıllı telefon daha önce 3C’nin kayıtlarında görülmüş ve telefonun 65W şarj desteğine sahip olacağı doğrulanmıştı. ASUS oyuncu telefonları sektörüne hakim olmayı hedefliyor. Şirket bu kapsamda hem kullanıcıların beklentilerini karşılayan hem de fiyat yönünden zorlamayan cihazlar sunmayı hedefliyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img