Dünyanın İlk Tam Uyumlu ATX 3.0 güç kaynağı

MSI, dünyanın ilk tam uyumlu ATX 3.0 güç kaynağını tanıttı, MEG Ai1300P PCIE5. Bu birim,  yeni nesil GPU’lar için tasarlanmıştır ve 2.600 W güç artışlarına dayanabilir. 

Yeni PCIe 5.0 güç kaynağı, önceki tasarımlara kıyasla daha kaliteli malzemelere sahip. MSI, ürünün gücü 2.600W’a kadar işleyebileceğini ve yeni nesil GPU’larda beklenen ani güç artışlarına karşı koymak için tasarlandığını söylüyor. Büyük güç artışları NVIDIA’nın GeForce RTX 3000 serisinde fazlaca yaşanıyordu. RTX 4000 serisinin yanı sıra, Radeon RX 7000 ekran kartı serisinde tüm kartlarda güç tüketiminin artması bekleniyor.

Mevcut güç kaynakları, nominal güç özelliklerinin ötesinde kısa süreli güç artışlarını sürdürmek için tasarlanmıştır. 2.600W’lık bir güç artışı, yeni güç kaynağının kaldırabileceği maksimum sınırdır ve böyle bir artışa yalnızca bir milisaniyenin altında dayanabilir. Ancak bu süre, daha düşük güç artışları için büyük ölçüde artar, MSI’ın MEG Ai1300P PCIE5 modeli, ATX 3.0 standardına tam olarak uyan ilk ve tek güç kaynağı oldu. AMD ve NVIDIA tarafından geliştirilen ekran kartlarının zamanı yaklaştıkça daha fazla ATX 3.0 uyumlu ürün piyasaya çıkacak.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img