Elon Musk açıkladı: Otobüsten ucuz olacak!

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin 2022 yılı birinci çeyrek verilerinin açıklanmasının ardından Robotaxi projesi hakkında yeni bilgiler verdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, bu ayın başlarında gerçekleştirilen Cyber Rodeo etkinliğinde yeni Robotaxi projesi hakkında ilk bilgileri verdi. Musk şimdi ise bu özel elektrikli araç hakkında şimdi daha fazla ayrıntı yayınladı. Kilometre başına en düşük maliyeti sunma hedefiyle yola çıkacak olan Robotaxi’nin üretminin 2024 yılında başlaması planlanıyor. Tesla, Robotaxi’nin şimdiye kadarki en düşük maliyetli yolculukları sunacağını iddia ediyor.

Robotaxi otobüsten daha ucuz seyahat vadediyor!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Cyber Rodeo etkinliğinde Elon Musk, Robotaxi planlarını açıklamıştı. Başarılı yönetici şimdi ise bu projeleri hakkında detayları paylaşmaya başladı. Tesla’nın 2022 yılı birinci çeyrek mali sonuçlarının ardından bir konferans görüşmesi yapıldı.

Konferansta konuşan Musk, araç hakkında şunları söyledi:

Ayrıca, Giga Texas açılışında bahsettiğim özel bir robotaksi olan yeni bir araç üzerinde çalışıyoruz. Araçta otonom teknoloji üzerinde çokça durulacak. Bunun yanı sıra oldukça heyecan verici olduğunu düşündüğüm bir dizi başka yenilikler de var. Ancak her şeyden önemli olarak mil veya km başına en düşük maliyeti elde etmek için temel olarak optimize edilecek.

Musk ayrıca Tesla’nın otonom aracı büyük olasılıkla 2023’te tanıtmayı planladığını açıkladı. Bu otonom aracın 2024 yılına geldiğinde ise seri hacimli üretime geçeceğini doğruladı. CEO, aracın bir otobüs biletinden daha ucuz mesafe başına bir maliyete sahip olacağına inanıyor. Musk, nihayetinde ise Robotaxi‘nin Tesla’nın büyümesinde ana rolü üstleneceğini söylüyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img