Elon Musk düğmeye bastı: Twitter’ın güvenliği artacak

Elon Musk, Twitter mesajlaşma özelliğinin Signal benzeri uçtan uca şifrelemeye sahip olması gerektiğini açıkladı.

Twitter, geçtiğimiz yıllarda uçtan uca şifreli mesajlaşma özelliğini test etmiş, ancak bu özelliği kullanıcılara sunmamıştı. Elon Musk, Twitter’ın Signal benzeri uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olması gerektiğini duyurdu.

Elon Musk, satın alma sürecinde Twitter ile ilgili düşüncelerini açıklamaya başladı. Sosyal medya platformunun güvenliğinin yüksek olması gerektiğini belirten Musk, satın alım gerçekleştirdiğinde bazı değişiklikler yapacak. Hisse başına 54.20 dolar ödemeyi kabul eden Musk, şirketi toplam 43.4 milyar dolar fiyatlandırma ile satın alacak. Yapılan anlaşma neticesinde, Twitter’ın belirli koşullar altında cayma bedeli olarak 1 milyar dolar ödeyeceği de yer alıyor.

Elon Musk: “Twitter mesajlara uçtan uca şifreleme şart.”

Geçtiğimiz günlerde bot hesaplar ile ilgili açıklama yapan Musk, “Twitter’ın daha sağlıklı bir platform olması için bot hesaplar ile mücadele edilmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verdi. Twitter’da köklü bir değişim sürecine girmeyi düşünen Musk, düşüncelerini paylaşmaya devam ediyor.

Mesajlaşma özelliğinin güvenli olması gerektiğinin altını çizen Musk, “Twitter mesajlaşma özelliğinin Signal benzeri uçtan uca şifrelemeye sahip olması gerekiyor. Bu sayede kimse sizi gözetleyemez ve hackleyemez.” dedi.

Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra reklamları kaldırılacağı iddia edildi. İngiltere merkezli reklam şirketi WPP’nin CEO’su Mark Reid, “44 milyar dolar harcayarak satın alınacak bir platformun en önemli gelir modeli bu şekilde sonlandırılmamalı. Elon Musk’ın böyle bir hamle yapmayacağını düşünüyoruz. Aksi takdirde Twitter’ın yayın hayatına devam etmesi pek mümkün değil.” dedi.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img