Elon Musk, kullanıcıları ikiye böldü: Twitter ne olacak?

Twitter ‘dan hisse aldıktan sonra tamamen satın almak isteyen Elon Musk ‘a bazı kullanıcılar tepki gösterdi! 

Elon Musk’ın Twitter’ı tamamen almak istemesi üzerine sosyal medya platformu birbirine karıştı. Bazı Twitter kullanıcıları, Elon Musk ‘ı desteklerken bazıları da tepki gösterdi.

Elon Musk, 14 Mart tarihinde Twitter’dan %9 hisse aldığını açıklamıştı. Şirketin hisselerinde büyük artış yaşandıktan sonra iş adamının yönetim kuruluna girmemesi nedeniyle tekrardan küçük bir düşüş yaşandı. Bir Twitter hissedarı da hisseleri hızlı bir şekilde etkileyen Elon Musk’a geç açıklama yaptığı için dava açtı. Ünlü iş adamı ise bunun ardından sosyal medya platformunu tamamen satın almak için teklifte bulundu.

Bazı Twitter kullanıcıları ayrılmak istiyor!

Elon Musk, Twitter’dan hisse almadan önce platformun yeterince özgür olmadığından şikayet etmişti. İş adamı, platforma daha özgür ve demokratik olacağına inandığı için yaptırım yaptığını açıkladı. Tüm bu olayların ardından Twitter halkı ise ikiye bölündü. Bazı kullanıcılar Twitter’dan ayrılacağını belirtirken bazıları da satın alması için Elon Musk’ı destekledi.

Açıklamaların ardından bir Twitter yatırımcısı olan Fred Wilson şu paylaşımı yaptı:

“Twitter, tek bir kişinin sahibi ve kontrolü altında tutulamayacak kadar önemlidir. Tersi olmalı. Twitter, iletişim ürünleri ve hizmetlerinden oluşan bir ekosisteme güç veren bir protokol olarak merkezsizleştirilmelidir.”

Yatırımcının paylaşımının ardından Elon Musk’ın mektubunda yer alan Twitter’ın özel bir şirkete dönüştürme isteği akıllara geldi.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img