Elon Musk, Twitter’ın Eski Ürün Müdüründen Dosyalara Erişim Kazandı

Twitter eski ürün müdürü Kayvon Beykpour’dan belgeleri Elon Musk’la paylaşmak zorunda kalacak.

Elon Musk’ın avukatları, bu hafta, Twitter’a karşı Delaware Mahkemesi’ndeki açmazlarında, 22 Twitter çalışanından veya “koruyuculardan” bilgi talep eden bir önergeyle, her iki tarafın da veri paylaşımı için zaten anlaştıkları 41 kişiye ek olarak kısmi bir galibiyet aldı. Yargıç Kathaleen McCormick Pazartesi öğleden sonra konuyla ilgili karar verdi ve Twitter’ın listelenen kişilerden sadece birinden “belge toplaması, incelemesi ve üretmesi” gerektiğine karar verdi. Bu kişi Twitter’ın eski tüketici ürünleri başkanı Kayvon Beykpour.

Twitter’ın Musk’a 44 milyar dolarlık anlaşmayı bozmaya çalıştığı için açtığı davanın 17 Ekim’deki duruşma tarihi yaklaştıkça avukatları, Twitter’ın iddialarını destekleyecek bir şeyler bulmaya çalışıyorlar. Twitter’ın hukuk ekibi davaya kendi taraflarında yardımcı olmak için mahkeme celbi gönderirken dolandırıcılık yaptı. İsimsiz kaynaklara dayanan, Musk’ın avukatlarının orta düzey yöneticilerden alt düzey çalışanlara kadar değişen Twitter çalışanlarından bilgi izlediğine dair içeriden haberler ve hukuk ekibinin Twitter’ın kullanıcı verileriyle ilgili bilgileri takip etmeye zorlamak için başka bir dava açtığını kaydetti. toplamak ve analiz etmek için kullanılan yöntemler olarak.

Uzun bir karşı davada açıklandığı gibi, şirketin Musk’ın günlük aktif kullanıcıların kaç tanesinin gerçekte bot olduğuna ilişkin verileri doğrulama girişimlerinin önüne duvarlar koyduğunu iddia ediyorlar, çünkü Musk, şirketin spam botlarının hesap verdiği iddiasına itiraz ediyor. ölçtüğü hesapların yüzde 5’inden azı.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img