Elon Musk’tan uygun fiyatlı Tesla isteyenlere kötü haber!

Elon Musk, uygun fiyatlı otomobilin imkansız olduğunu söyledi. Bu durum, uygun fiyatlı Tesla bekleyenleri üzdü.

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirketin dünya genelinde satışta birçok otomobil modeli ve elektrikli otomobil şarj istasyonu bulunuyor. Bu sayede şirket, elektrikli otomobillerini dünyanın her yerindeki farklı müşterilere kolaylıkla ulaştırabiliyor.

Şirketin elektrikli otomobilleri diğer otomobillere kıyasla biraz daha pahalı oluyor. Bu da, müşterilerin daha uygun fiyatlı elektrikli otomobiller istemesine sebep oluyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yayınladığı bir tweetle birlikte uygun fiyatlı Tesla bekleyenleri üzen bir açıklama yaptı.

Elon Musk, uygun fiyatlı elektrikli otomobilin imkansız olduğunu belirtti!

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Tesla’nın ilerleyen günlerde tanıtacağı Cybertruck’ın fiyatıyla ilgili yorum yapan bir kişiye Twitter hesabı üzerinde cevap verdi. Musk, yaptığı açıklamalarda uygun fiyatlı Tesla ile ilgili kötü haberler paylaştı. İlk paylaşımda şirketin CEO’su sözlere yer verdi: “Birincil zorluğumuz satın alınabilirlik. Pahalı bir pickup modeli oluşturmak uygun fiyatlıya kıyasla oldukça kolay.”

Elon Musk, bunun dışında aracın fiyatıyla ilgili net bir rakam belirtmedi. Genel olarak baktığımızda elektrikli pickup modellerinin oldukça pahalı olduğunu görüyoruz. Özellikle Rivian gibi rakiplerin 90.000 dolar civarında pickup satışı yaptığını düşünürsek Cybertruck’ın da onların altında kalmayacağını söyleyebiliriz.

Musk’ın tweetinin ikinci kısmı ise maalesef uygun fiyatlı Tesla isteyenleri üzüyor. Elon Musk, yaptığı açıklamada her ne kadar Tesla’nın büyük bir güce ve iyi teknolojilere sahip olsa da uygun fiyatlı otomobilleri yapmasının zor olduğunu belirtiyor. Ayrıca diğer otomobil üreticilerinin de bunu yapamayacağını savunuyor.

“Çok daha büyük ölçek ekonomilerimize ve daha iyi teknolojimize rağmen Tesla için bunu yapmak son derece zorsa, diğerleri için neredeyse imkansız.”

uygun fiyatlı Tesla

Bu açıklamanın ardından uygun fiyatlı Tesla bekleyenlerin hayali suya düştü. Şirketin bu açıklamayla birlikte uygun fiyatlı bir otomobille bizlerin karşımıza yakın zamanda çıkmayacağı kesinleşti. Bu yanıt, birçok kullanıcının aklında soru işaretine sebep oldu. Özellikle tüm markaların elektrikli otomobillere geçtiği bir dönemde fiyatların korunamaması birçok kullanıcı için büyük bir sıkıntı olabilir.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img