Facebook, yeni ürünlerinde hata bulana ödül verecek!

Geçtiğimiz dönemlerde hem sosyal medya platformlarında hem de daha önce önce piyasaya çıkmış olan ürünlerinde hata bulan kullanıcılara ödül vadeden Facebook, aynı politikasını çatı şirketi Meta ile de sürdürecek. Meta, yeni donanımları Quest 2, Portal ve Ray-Ban Stories için hata bulan geliştirici ve kullanıcılara ödül vereceğini açıkladı.

Ödüller 500 dolardan başlıyor

Facebook, Meta’nın resmi blog sayfası aracılığıyla yayınladığı yeni basın bildirisiyle, hata tespiti için ödül verme geleneğini devam ettireceklerini açıkladı. Özellikle yakın dönemde piyasaya sürülmüş olan Ray-Ban Stories için hata bildirimlerini bekleyen şirket, geliştiricileri hem gözlükleri hem de Portal ve Quest 2 gibi diğer donanım bileşenlerini analiz etmeye davet etti.

Meta, her tespit edilen hata için minimum ödül miktarının 500 dolar olduğunu ve cihazda keşfedilen hatanın önemine, keşfedilme zorluğuna ve kullanıcılar üzerindeki potansiyel etkisine göre belirlendiğini açıkladı.

Firmanın Güvenlik Mühendisliği Müdürü Dan Gurfinkel, şimdilik listelenen en büyük ödeme miktarının 30.000 dolar olduğunu söyledi. Buna karşın eğer keşfedilen hata potansiyel bir sağlık, güvenlik veya gizlilik sorununa yol açabilecek kadar ciddiyse, şirketin burada taktir hakkı kullanarak verilecek olan ödülü artırabileceğini de sözlerine ekledi.

Bilindiği üzere şirket, hatalar için ödül verme programını ilk olarak 2011 yılında başlatmıştı. Bu sayede hem cihaz ve web sitelerini denetleyip sorunları bulan kullanıcıların ödüllendirilmesi hem de sorunların kısa yoldan çözülmesi hedefleniyordu. Şirket, aradan geçen 10 yılda toplamda 2 milyon dolardan fazla ödül dağıtıldığı açıklandı.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img