Google, Play Store için kullanışlı bir özelliği kaldırdı

Google, Android mağazası Play Store için kullanışlı bir özelliği kaldırdı. Kullanıcılardan bazıları şikayetçi.

Google, Android uygulama mağazası Play Store için yakın zamanda bir güncelleme getirdi. İndirdikçe Oyna özelliğinde de iyileştirmeler, Play Pass ve Play Points programlarına yeni özellikler, Google Play Faturalandırmasında geliştirmeler,  Play Protect’te iyileştirmeler gibi birçok yararlı iyileştirme ve özellik geldi.

Yeni sürüm ile birçok özelliğin gelmesinin yanı sıra kullanışlı bir özellik de kaldırıldı. Artık kullanıcılar, bir uygulamanın son güncellemesinin ne zaman geldiğini göremeyecekler. İşte ayrıntılar…

Google Play, son güncelleme bilgisini kaldırdı

Play Store, uygulamaların en son ne zaman güncelleme aldığını görme özelliğini kaldırdı. Uygulamanın son sürümünün vakti hakkında bilgi almak, kullanıcılar için bir avantaj olsa da, artık Android kullanıcıların aklında bu konuda soru işaretleri olacak. Dosya boyutu ve sürüm numarası gibi diğer bilgiler ise hala görüntülenebilir.

Bu özelliğin iptali, ilk önce Kasım ayında yalnızca birkaç kullanıcı için geldi ve böylece şirket, kullanıcıların tepkilerini ölçmek istemiş olmalı. Önceden yapılan bu işlem, bizlere Google’ın bunu daha önceden planladığını da gösteriyor.

Son sürümün tarihini görmek, birçok kullanıcının indireceği uygulamanın ne sıklıkla güncellendiğini görme imkanı sağlıyordu. Şimdi ise böyle bir imkanları olmayacak. Uygulamayı daha önce yüklemiş olanlar ise belirli aralıklarla yeni bir güncellemenin mevcut olup olmadığını kontrol etmek zorunda kalacak. Bu özelliğin uygulama üreticilerine ya da Google Play Store’a bir zararı olmadığı halde kaldırılması şaşırtıcı.

Mobil mağazasında kaldırılan özellik, tarayıcı mağazasında ise hala mevcut. Eğer bir uygulamanın son sürüm tarihini merak ediyorsanız, tarayıcınızdan Google Play Store’a girerek öğrenebilirsiniz.

Kasım’da bu denemelere tabi tutulan kullanıcılardan bazıları, güncel durumdan şikayet ettiler. Kimileri Reddit’te bu şikayetlerini dile getirirken, kimileri ise Google’ın bu hareketinden dolayı iOS cihazlara geçmeyi düşündüğünü ifade etti.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img