Google sözünü tuttu: Android için büyük güvenlik özelliği test ediliyor!

Teknoloji devi Google, bu senenin başlarında duyurduğu Privacy Sandbox özelliğini test etmeye başladı!

Google, bu yılın başlarında Android kullanıcılarına kişisel verilerin reklam amaçlı kullanılmasını engellemek için Privacy Sandbox girişimini duyurdu. Firma, yeniliği belirli testlerden geçirip ve geri dönüşler aldıktan sonra Android 13 Beta 1 işletim sisteminde yer alacağını açıkladı.

Teknoloji devi Google, son zamanlarda gizlilik ve güvenlik alanında büyük adımlar attı. Firma, dün paylaştığı bir blog gönderisinde kişisel bilgileri Google aramadan kaldırmak için talepleri genişlettiğini duyurdu. Bugün de yaptığı bir açıklamayla hassas içerikli reklam kategorilerini genişlettiğini duyurdu. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Google, gizli veri toplamayı azaltacak teknolojileri araştırıyor!

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz aylarda Privacy Sandbox’u duyurduğunda yeniliğin kullanıcı verilerinin üçüncü taraf kişilerle paylaşımını sınırlandıracağını bu sayede uygulamalar arası tanımlayıcılara gerek kalmayacağını belirtti. Firma aynı zamanda uygulamaların gizli veri toplamayı azaltacak olan teknolojileri araştırdığını da açıkladı.

Uygulamalar, kullanıcıların arama ve göz atma geçmişine gözden geçirip en önemli ilgi alanlarını belirlemek için verileri alıyor. Bilgilerde öne çıkan konular, reklamcılık bölümünden alınan veritabanı ve Google verileriyle karşılaştırılıyor. Bu sayede reklamlar, ilgi alanlarına uygun olacak şekilde kullanıcıların önüne sunuluyor.

Privacy Sandbox ücretsiz içerik ve hizmetlere erişimi riske atmadan kullanıcı gizliliğini dikkate alarak çalışacak. Yeni özellik geliştiriciler tarafından test edilmeye başlandı.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img