Gran Turismo 7, savaşın gölgesinde piyasaya çıktı! Ancak Rusya’da durum biraz farklı

Büyük hayran kitlesine sahip olan Gran Turismo 7 oyunu bugün PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında çıktı. Ancak bir ülke hariç.

Tüm dünya, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesine odaklanmış durumda. Tedirginlikle takip edilen bu gerilim, hiç kuşkusuz kimsenin yararına olmuyor. Birçok ülke ve büyük şirketler, tavırlarını koyabilmek adına Rusya ve Rus toplumuna yönelik yaptırımlar uyguluyor. Giderek büyüyen bu yaptırımlar silsilesine Gran Turismo 7 de katıldı.

Gran Turismo 7, Rusya’da satışta çıkmadı ve Sony’den resmi açıklama gelmedi

PlayStation dünyasında en popüler yarış oyunu olan Gran Turismo, yeni oyunu ile bugün piyasalarda yerini aldı. Haziran 2020’de PlayStation 5’in tanıtım etkinliğinde duyurulan yüksek grafikli oyun çıktığı ilk andan itibaren savaş ortamının gölgesinde kaldı. Öyle ki Eurogamer’ın iddiasına göre oyun, Rusya’da satışa sunulmadı.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, Xbox ve PlayStation’a Rusya’ya yaptırım uygulamalarına yönelik bir çağrıda bulunmuştu. Şirketlerden Fedorov’un çağrısına ilişkin olarak bir cevap gelmemişti. Ancak Sony’nin bu tavrı mesajın yerine ulaşmış olduğuna yönelik yorumlandı. Rus kullanıcılar, oyunu indirmek istediklerinde “Çıkış tarihi Onay bekleniyor” ifadesiyle karşılaşıyorlar.

Polyphony Digital ve Sony tarafından geliştirilen Gran Turismo 7, PlayStation sahipleri tarafından uzun süredir bekleniyor. Hem PS5 hem de PS4 oyuncularının beğenisine sunulacak olan yapım nihayet bugün piyasaya sürüldü. Köklü yarış serisi, yüksek kalitede görüntü kalitesine sahip.

Çıkalı saatler olmuş olsa da oyun hakkında hemen hemen hiç olumsuz yorum bulunmuyor. Ancak oyun grafiklerinin hakkını verircesine devasa boyutlara sahip. Oyun, her iki konsol için de 110 GB’lık bir alana ihtiyaç duyuyor. PS5’in toplamda 825 GB alana sahip olduğu düşünülürse, GT7 kendi başına PS5’in neredeyse yedide biri kadar alanı tek başına kaplamış olacak.

Oyun, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum göz önüne alındığında biraz pahalıya kaçıyor. PS4 için 599 TL, PS5 için ise 699 TL değerinde fiyatlandırılan oyun, Türkiye’deki oyun severleri düşündürüyor. Gran Turismo 7, 420 farklı araba ve gerçek hayattaki versiyonlarıyla birebir modellenmiş olan 40 farklı parkur içeriyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img