Hackerların Favori Cihazı: USB Rubber Ducky Yenilendi

Bilgisayar korsanlarının en favori cihazlarından biri olan USB Rubber Ducky güncellendi artık daha tehlikeli ve daha hızlı.

İnsanların gözünde, USB Rubber Ducky, dikkat çekmeyen bir USB flash sürücü gibi görünüyor. Bir bilgisayara takıldığında makine onu bir USB klavye olarak görüyor bu, cihazdan tuş komutlarını sanki bir kişi yazıyormuş gibi gösterebiliyor ve ne kodlanırsa onu yazabilir.

USB Rubber Ducky, bir kullanıcının oturum açma kimlik bilgilerini toplamak için sahte bir Windows açılır kutusu oluşturmak veya Chrome’un kayıtlı tüm şifreleri bir saldırganın web sunucusuna göndermesine neden olmak gibi saldırılar gerçekleştirebilir.

Deneyimiz, bir alıcı olarak bir ışık sensörü verildiğinde LED başına maksimum 3000 bit/sn ve akıllı telefonlar kullanılıyorsa 120 bit/sn’den fazla bit hızında klavye LED’leri aracılığıyla verilerin hava boşluklu bilgisayarlardan sızdırılabileceğini gösteriyor. Saldırı, klavyede donanım veya bellenim düzeyinde herhangi bir değişiklik yapılmasını gerektirmiyor”, deniliyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img