Hayal kırıklığına uğrayan Gran Turismo 7 oyuncuları için güncelleme sürprizi!

Gran Turismo 7 Nisan güncellemesi ile hayal kırıklığına uğrattığı oyuncuları kazanma peşinde. Oyuncuları 1 milyon kredi sürprizi de bekliyor.

Sony, son yapılan Gran Turismo 7 güncellemesi ile tepkileri üzerine topladı. Oyuncuların tepkileri sonrası GTR7 oyununun yaratıcı yapımcısı Kazunori YamauchiGran Turismo 7 Nisan güncellemesi için PlayStation blogu üzerinden bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre Gran Turismo 7 oyuncuları için 1 milyon kredi sürprizi de geliyor.

Gran Turismo 7, son güncellemesi ile oyuncuları büyük hayal kırıklığına uğrattı. Buna göre Gran Turismo 7 Metacritic puanı ile Metacritic üzerinde bir oyunun ilk defa kullanıcı ve Metascore puanları arasında büyük bir uçurum oluştu. Gran Turismo 7 Metacritic Metascore puanı 87 seviyesinde, kullanıcı puanı ise 1.5 gibi oldukça düşük bir seviyede. Gran Turismo 7 oyunu, son güncellemesinde oyuncuların yarışlardan kazandığı kredi ödülleri önemli ölçüde azalmış ve araç bakımları ise iki tam güne kadar uzamıştı.

Gran Turismo 7, Nisan güncellemesi ve 1 milyon kredi sürprizi

Kazunori Yamauchi ise Play Station blogunda, Gran Turismo 7 oyuncuları için sürpriz niteliğinde açıklamalar yaptı. Öncelikle bu kötü deneyim için oyunculardan özür dileyen Yamauchi, Nisan güncellemesi ile oyun içi ekonominin düzeleceği sözünü verdi. Özellikle araç bakım sürelerinde iki günlük sürelerin kısaldığını açıklayan oyun yapımcısı, tüm oyunculara 1 milyon kredi sözü verdi.

Gran Turismo 7, eleştirmenlerden iyi not alsa da oyuncu puanları son güncelleme ile büyük düşüş yaşadı

Buna göre 1 milyon kredi ödülüne sahip olmak için PS4 ve PS5 kullanan Gran Turismo 7 oyuncularının 25 Nisan tarihinden önce oyuna giriş yapması yeterli. Bu kredi miktarı ise GTR7 için bir iyi aracı ve hizmeti satın almaya yeterli. Gran Turismo 7 Nisan güncellemesi ile gelecek yenilikler ise şu şekilde:

 • Dünya Pistlerinin ikinci yarısındaki etkinliklerde ödülleri ortalama yüzde 100 artırma
 • Tüm Altın/Tüm Bronz sonuçlarda Devre Deneyimini temizlemek için yüksek ödüllerin eklenmesi
 • Online Yarışlarda ödüllerin artırılması
 • Görevlere toplam sekiz yeni bir saatlik Dayanıklılık Yarışı etkinliği eklenecek. Bunlar ayrıca daha yüksek ödül ayarlarına sahip olacak
 • Oyuncu cüzdanlarındaki ödenmemiş kredilerin üst sınırını 20M Cr.’den 100M Cr’ye yükseltilecek
 • Herhangi bir zamanda sunulan İkinci El ve Efsane otomobillerin miktarını artırılacak

Nisan ayı başında gerçekleşecek güncelleme için tam tarih verilmedi. Ancak ilk haftada güncellemenin gelmesi beklentiler arasında. Sony, daha sonra gelecek GTR 7 güncellemeleri için de planlanan yenilikleri bu yazıda oyuncularla paylaştı.

 • Canlı bir hizmet olarak geliştirdikçe, sınırlı süreli ödüllerin ödeme değerini artırma
 • Daha fazla World Circuit etkinliği eklemeleri
 • 24 saatlik yarışlar dahil Görevlere Dayanıklılık Yarışlarının eklenmesi.
 • Çevrimiçi Zaman Denemelerinin eklenmesi ve oyuncunun en üst sıradaki zamanla olan farkına göre ödüllerin verilmesi.
 • Arabaların satılabilmesi için modifiye imkanı

Ancak bu açıklanan özelliklerin hangi güncelleme ile ne zaman geleceği henüz belli değil.

Gran Turismo 7, son haftalarda eleştirilerin odağında olsa da PlayStation için olmazsa olmaz oyunlar arasında

PlayStation 5 ilk çıktığından beri özellikleri ile performansı ile beğeni toplasa da, konsola özel oyunların azlığı ile eleştirilerin hedefindeydi. Bu anlamda Gran Turismo 7, PS5 oyuncuları için önemli adımlardan biriydi. Ancak ilk çıktığında bile eleştirilen krediye ve oyun içi satın almaya yönelik politikalar, son güncelleme ile çok daha öne çıktı.

Oyuncuların yarış kazanarak kredi elde etmesi neredeyse imkansız hale geldi. Yine yarış sonrası araç bakımları kredi olmadan iki güne kadar uzadı. Bu olumsuzluklar sonrası Gran Turismo 7 Metacritic puanı da kullanıcı tarafında olumsuz etkilendi.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img