Herkesin Metaverse Kimliği Olacak!

Meta, yeni metaverse kimliği özelliklerini açıkladı. Buna göre Meta hesabı ve Meta Horizon profili zorunlu tutulacak.

Meta, bir süre önce VR başlıklarının giriş yöntemini değitirmişti. Buna göre Facebook hesap zorunluluğunu ortadan kaldırıldı. Artık Meta Quest kullanmak veya sanal dünyaya giriş yapmak için Facebook ve Instagram’a ihtiyaç duyulmayacak.

VR cihazlarının yeni ve eski kullanıcılarının, oturum açmak için bir Meta hesabına kaydolmaları gerekecek. Bir Meta hesabı oluşturmak için Facebook ve Instagram hesapları kullanılabilecek. 

Şirket ayrıca VR kullanıcılarını Meta hesabı üzerinden bağlanmaya teşvik edeceğini söyledi. Yine de, Oculus hesabı olan kullanıcılar 2023’e kadar bu şekilde oturum açabilecek. 2023’ten sonra ise Meta hesabıyla birlikte Meta Horizon Profili kullanılacak.

Meta Horizon Profili aslında sanal dünyadaki kimliğinizi oluşturacak. Şirketin açıklamasına göre, bu profil üzerinden avatarlarınızı yönetebilecek ve “takipçilerinizle” iletişim kurabileceksiniz. Meta’nın “arkadaş” yerine “takipçi” ifadesini kullanması merak uyandırdı.

Meta hesaplar kullanıcılara üç seçenek sunacak: “Herkese Açık”, “Arkadaşlar ve Aile” ve “Yalnız” – bunların hepsi kimin bağlanıp görebileceği konusunda farklı etkilere sahip diyebiliriz. Bir kullanıcı gizlilik kurulumunu atlamayı seçerse varsayılan olarak “Arkadaşlar ve Aile” olarak ayarlanacak. Kullanıcılar ayrıca Horizon profillerini özel olarak ayarlama seçeneğine sahip olacak ve bu da kullanıcıların takip isteklerini kabul etmesini gerektirecek.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img