Huawei’in çerçevesiz telefonundan ilk görüntüler geldi!

Huawei, geçtiğimiz günlerde tamamen çerçevesiz ve yüzde 100’e yakın ekran gövde oranına sahip bir telefon patenti aldı.

Bir dönem akıllı telefon sektörünün en başarılı şirketleri arasında gösterilen, ancak 2019’da ABD tarafından kara listeye alınan Huawei, yaptırımların yarattığı tahribatın yaralarını sarmak için yoğun mesai harcıyor. Bu süreçte ABD’ye bağlılığını minimuma indirmek için HarmonyOS işletim sistemini piyasaya süren şirket, son dönemde kısıtlamalar nedeni ile yaşanan işlemci sıkıntısını da çözmeye çalışıyor.

2020 yılında yıllardır çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Honor’u satan Huawei, sektördeki pazar payını da uzun süre önce rakip üreticilere kaptırdı. Günümüzde yeniden eski günlerine dönebilmek için çalışmalarını sürdüren şirketin kısa süre önce aldığı çerçevesiz akıllı telefon patenti ortaya çıktı.

Huawei, çerçevesiz akıllı telefon üzerinde mi çalışıyor?

Gelişen teknoloji ile yıllar öncesinde kullandığımız tuşlu telefonlar, yerini dokunmatik ekranlı, parmak izi okuyabilen ve yüz tanıyabilen modellere bıraktı. Bu kapsamda 2022 itibariyle çerçeveli akıllı telefonların hayatımızdan tamamen çıkması ve yerini çerçevesiz ekranlara sahip modellerin gelmesi bekleniyor.

Yaptırımların gölgesinde çalışmalarını sürdüren Huawei, geçtiğimiz günlerde tamamen çerçevesiz ve yüzde 100’e yakın ekran gövde oranına sahip bir telefon patenti aldı. Patent görsellerine baktığımızda ise cihazda herhangi bir ön kamera görmüyoruz. Burada ekran altı kamera ya da pop-up kamera kullanılması kuvvetle muhtemel.

Akıllı telefonun ekranı haricinde günümüz modellerinden herhangi bir farkı bulunmuyor. Aynı şekilde alt tarafta USB-C girişi, sağ tarafta ses açma kapama ve güç düğmesi gibi detaylar karşımıza çıkıyor. Tabii Huawei’nin aldığı çerçevesiz akıllı telefon patentinin hayata geçip geçmeyeceği ise şu an için belli değil.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img