İkinci El Pazarındaki Hareketlilik Kasım Ayında Da Devam Etti

Sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Kasım Vasıta raporu yayınlandı. Rapora göre, ayın en çok ilan verilen kategorisi “otomobil” olarak kayıtlara geçti.  Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Vasıta kategorisini detaylı bir şekilde incelediğimizde, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Karavan ilanlarının %79, ATV’ler’in %51, Motosiklet ilanlarının ise %24 arttığını görüyoruz

Kasım ayında yayından kaldırılan ilan sayısı ise Ekim ayına göre %12,6 artış gösterdi. Ayrıca yayından kaldırılan ilanlarda, 0-3 ve 4-6 yaş gruplarının paylarında düşüş görülürken, 7-9 ve 10-14 yaş aralığındaki araçlarda ise artış gözlemlendi.

Marka & Model sıralamasına geldiğimizde, ilk sırada tıpkı geçen ay olduğu gibi Renault – Clio yer aldı. Sıralama, Volkswagen Passat ve Opel Astra’nın yerini alan Renault – Megane ile devam etti. Ford – Focus ise marka-model sıralamasında 5. sırada yer aldı. Ayrıca en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası bir kez daha Nissan oldu; Nissan’ı ise Volkswagen ve Land Rover takip etti.

Sahibinde Vasıta raporuna göre, kasım ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı listede boy gösterdi.

Tüm ilanlar arasında, araçların %31’i 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken, ilanların %19,4’ü, 50.001 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img