Instagram, 2021 Özetlerini Türkiye’deki Kullanıcılara Açtı

Instagram, geçtiğimiz günlerde az sayıda ülkede Playback özelliğini kullanıma açtı. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, 2021 yılında öne çıkan anlarını hikayelerinde paylaşma şansı buldu. Beklenen yeniliğin Türkiye’de ne zaman kullanıma açılacağı merak konusuyken, nihayet ülkemizde de bu özellikle karşılaştık. Artık herkes, yıl boyunca attığı bol etkileşimli hikayelerini yeniden takipçileriyle paylaşabilecek.

2021 Yılındaki Anılarını Gör özelliği yayınlandı

Meta şirketi çatısı altında hizmet veren Instagram, rengarenk bir özelliği bizlerle buluşturdu. Artık ülkemizde de kullanıma açılan Playback özelliği, platform tarafından şu cümleler ile tanımlanıyor:

“Yaratıcı topluluğumuzun bir parçası olduğun için teşekkür ederiz. Instagram’daki bu yıla ait özel anlarını kutlamak için hikayelerinden Anılarını derledik. Paylaşmadan önce düzenleyebilirsin.”

Kısaca bahsetmek gerekirse; yeni Instagram özelliği, 2021 yılında attığınız yüksek etkileşimli hikayelerden 10 tanesini bir araya getiriyor. Yeniden takipçilerinizle paylaşmak istediğiniz hikayeleri seçip, paylaşmadan istemediklerinizi ise kaldırabiliyorsunuz. Ayrıca bu özellik, hikayeler panelinde bulunan çıkartmalar sekmesiyle de destekleniyor. Rastgele attığınız bir hikayeye renkli 2021 çıkartması ekleyebiliyorsunuz.

Instagram Playback 2021 nasıl kullanılır?

Instagram’ın Playback olarak adlandırılan özelliğini kullanmak oldukça basit. En renkli anlarınızı yeniden bir araya getirmek için uygulamaya girmeniz yeterli. Akabinde, hikayeler bölümünün hemen altında 2021 Yılındaki Anılarını Gör adlı bir menüyle karşılaşacaksınız.

Bu ekranda yer alan Anıları Gör seçeneğine tıklarsanız; Instagram otomatik olarak hikayelerinizi toplayıp derleyecek. Şimdi değil butonuna basarsanız, kısa bir süre bu pencereyi görmeyeceksiniz.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img