Instagram, ‘Favoriler’ Özelliğini Deniyor!

Instagram bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yeni bir özellik denediklerini duyurdu. Bu bağlamda, Favoriler adlı özellik üzerinde testlerini sürdürüyor. Sosyal medya uygulaması, insanların deneyimleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını amaçladıklarını öne sürdü.

Instagram‘ın Favoriler özelliği takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini kronolojik sırayla görmenizi sağlıyor. Sosyal medya uygulaması Twitter’da yeniliği böyle açıkladı. Bu bağlamda kimin gönderilerini daha üstte görmek istediğinize kendiniz karar veriyorsunuz.

Instagram, Favoriler özelliğiyle kullanıcıya daha fazla kontrol vadediyor

Instagram ilgili tweet’in altında açıklamalarına devam etti. Favoriler özelliğinin yanı sıra yeni seçenekler ortaya koyacaklarını söyledi. Bu yenilik hakkında daha fazla bilgiyi 2022‘nin başlarında öğrenebileceğimizi öne sürdü. Test aşamasında olan yetenek, kullanıcılara kendileri için en iyisinin ne olduğuna karar verme seçeneği vadediyor. Böylece sosyal medya uygulamasında geçirilen vakit herkesin kişisel zevkine yönelik oluyor.

Favoriler özelliğini ilk Eylül ayında doğruladı

Instagram bahsedilen özelliği Eylül ayında geliştirdiklerini doğrulamıştı. Buna benzer Haber Kaynağı tarafında kullanıcılara daha fazla kontrol sunan bir yetenek zaten Facebook’ta yer alıyor. Sosyal medya uygulamasında kullanıcılar, gönderileri Haber Kaynağı’nda daha üstte gösterilen 30‘a kadar arkadaş veya Facebook Sayfası seçebiliyor.

Instagram’ın Favoriler özelliği ilk olarak tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi. Paluzzi, yeteneği Ayarlar menüsünde yeni bir raptiye simgesini gördüğünde fark etti. Seçeneğin nasıl çalışabileceğine dair de ayrıntıları buldu.

Tersine mühendis Paluzzi, özellik hakkında ekran görüntüsü paylaşmıştı

Paluzzi’nin Twitter‘da yayınladığı ekran görüntülerine göre, kullanıcılar bir Favoriler listesi oluşturmak için şu anda takip ettikleri Instagram hesaplarında arama yapabiliyor. Bu liste herhangi bir zaman diliminde düzenlenebiliyor. Buna ek olarak Instagram gizliliğe önem veriyor. Çünkü birini Favoriler’e eklediğinizde karşıya bildirim gitmiyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img