iOS 16 detayları netleşti: Sağlık ön planda olacak!

Apple’ın Haziran ayında sunacağı iOS 16 güncellemesi için yenilikler netleşti! Kullanıcıların sağlığı ön planda olacak.

Teknoloji devi Apple, 6-10 Haziran tarihinde WWDC 2022 etkinliğini gerçekleştirecek. Firma bu etkinlikte, teknolojik ürünleri için yeni güncellemeler sunacak. iOS 16 güncellemesiyle ilgili tahminler ve sızıntı haberleri uzun süredir gündemde yer alıyor.

iOS 16 güncellemesi ile ilgili yapılan tahminler genellikle yüzeysel bilgiler bu yüzden yeni sürüm iPhone kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Şimdi sunulan tahminlere göre ise güncellemenin detayları belli oldu. Peki Apple’ın yeni güncellemeyle kullanıcılara neler sunacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

iOS 16, ruh ve beden sağlığını önemseyecek!

iOS 16, sağlık uygulamasında genişletilmiş uyku takibi, yeni kadın sağlığı özellikleri ve hap içmeyi hatırlatmak için ilaç yönetimi sunacak.

Güncelleme, Apple Müzik kısmında tamamen klasik müziğe yönlendirme yaparak kullanıcılarının ruh sağlığını destekleyecek. Klasik müzik için isteğe bağlı Apple Müzik uygulaması ve Primephonic tabanlı kullanıcı arayüz desteği, güncellemeyle gelecek yenilikler arasında.

Yeni sürüm; gelişmiş bildirimler, kitlenme algılama özelliği ve Apple Karma Gerçeklik kulaklığı için ön destek sağlayacak. Güncellemenin en önemli detaylarından biri de Karma Gerçeklik Kulaklığı için telefonlarda zemin hazırlayacak olması. Apple, Karma Gerçeklik Kulaklıklarını da bu veya da önümüzdeki yıl pazara sunması bekleniyor.

iOS 16 sürümü, iPhone 6S iPhone 6S Plus ve birinci nesil iPhone SE akıllı telefonlarını desteklemeyecek.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img