iOS 16 için yeni bilgiler geldi: Değişiklikler netleşiyor!

Haziran ayında yapılacak WWDC etkinliğinde tanıtılacak güncelleme için yeni bilgiler geldi!

Teknoloji devi Apple, Haziran ayında yapacağı WWDC’de iOS 16 güncellemesini tanıtacak. Bloomberg editörü Mark Gurman, geçtiğimiz günlerde yeni güncelleme ile ilgili birkaç tahmin paylaşmıştı. Ünlü editör şimdi de bu tahminleri biraz daha genişletti ve bazı dikkat çekici yeni bilgileri paylaştı.

Apple, güncelleme konusunda oldukça kararlı bir firma çünkü yeni pazara sürdüğü bir akıllı telefona beş yıl boyunca güncelleme desteği sunuyor. Peki, iOS 16 hangi telefonlar için destek alacak ve yeni tahminler neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

6-10 Haziran tarihlerinde tanıtılacak olan yeni iOS 16 sürümü ile birlikte Apple cihazların yeni özelliklere kavuşması bekleniyor.

iOS 16, yeni Odak modu sunacak!

Apple, iOS 16 güncellemesini 6-10 Haziran’da çevrim içi gerçekleşecek WWDC 2022’de tanıtacak. Mark Gurman’a göre Apple, iOS 16 sonrası Odak modunda daha fazla özelleştirmeye gidecek ve yeni fonksiyonlar iOS 15 ile uyumlu olmayacak. Yani yeni Odak modunu kullanmak için güncelleme yapmak gerekecek.

Kullanıcıya Odak modunun etkinleşmesi için yazılım güncellemesi gerektiğini söyleyen bir uyarı mesajı iletilecek. Mesaj ek olarak yeni yazılıma sahip diğer cihazların bazı ayarlarının kaybolacağı konusunda da kullanıcıları uyaracak.

Uyarı mesaj örnek olarak şu şekilde gelebilir:

Daha yeni yazılıma sahip bir cihaz, Odak modunu cihazın desteklemediği yeni bir yapılandırmayı kullanacak şekilde güncelledi. Bu cihazdaki bildirimleri düzenlemeye devam etmek için en son yazılımı güncelleyin veya Odak modu için izin verilenler listesini kullanın.

Ayrıca iOS 16 güncellemesinin artık iPhone 6 serisindeki akıllı telefonları desteklemeyeceği biliniyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img