iPhone 14’ün Tanıtımı Yapıldı!

Tüm dünya’nın merakla beklediği Apple lansmanında İphone serisinin 14.üncü ailesi tanıtıldı.

İphone 14 Çarşamba akşamı yapılan lansman ile tanıtıldı. Tüm dünyanın merakla beklediği telefon ilgi odağı oldu. 14 serisinin özelliklerine baktığımızda iOS 16, Kilit Ekranı’nızı yepyeni ve eğlenceli yollarla kişiselleştirmenize imkan sağlıyor. Daha dikkat çekici olması için fotoğrafınızı öne çıkarın. Aktivite halkalarınızı takip edin. Ve sevdiğiniz uygulamalardan gelen gerçek zamanlı güncellemeleri görün.

iPhone, neyi kiminle paylaşacağınızın kontrolünü size verecek şekilde tasarlanıyor. Örneğin, Uygulama Takibinde Şeffaflık özelliği, aktivitelerinizi hangi uygulamaların takip edebileceği konusunda kararı size bırakıyor.

Trafik Kazası Algılama. Siz yardım çağıramadığınızda yardım çağırıyor. iPhone 14, ciddi bir araba kazası geçirirseniz bunu algılayarak 112’yi arıyor ve acil durum kişilerinize haber veriyor.

Şimdiye kadar sunduğumuz en iyi pil ömrüne sahip iPhone 14 Plus ve tüm gün süren müthiş pil ömrüyle iPhone 14.

OLED teknolojisi, parlak beyazlar ve gerçek siyahlar için olağanüstü kontrast sunuyor. Yüksek çözünürlük ve renk doğruluğu ile tüm görüntüler net ve gerçekçi görünüyor. True Tone, gözünüzün yorulmaması için ekranı bulunduğunuz ortamın ışığına göre ayarlıyor.

Yeni Ana kamera ve daha iyi görüntü işleme sayesinde her türlü aydınlatma düzeyinde, özellikle de loş ışıkta daha da muhteşem görünen fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Ana kamera ile loş ışıkta 2,5 kata kadar daha iyi fotoğraflar, Ultra Geniş kamera ile loş ışıkta 2 kata kadar daha iyi fotoğraflar. Sinematik mod, tıpkı sinemacıların yaptığı gibi odağı otomatik olarak sahnedeki en önemli süjeye kaydırıyor. Ayrıca, şimdi saniyede 24 kare 4K video kaydı yapabiliyorsunuz. Bu kare sayısı, sinema filmlerinde gördüklerinizle aynı.

Otomatik netleme özelliğine ve daha geniş bir diyaframa sahip yeni TrueDepth ön kamera ile en net, en renkli yakın çekimlere ve grup fotoğraflarına imza atın. TrueDepth kamera ve A15 Bionic, bir akıllı telefondaki en güvenli yüz doğrulama teknolojisi olan Face ID’ye de güç veriyor. iPhone 14, değerli kaynak madenciliğini azaltmak için tüm kameralarında %100 geri dönüştürülmüş altın teller kullanıyor.

iPhone 14, iPhone 13 Pro’dan tanıdığınız süper hızlı çipe sahip.

5 çekirdekli GPU’ya sahip A15 Bionic çip, en yeni özelliklere güç sağlarken, grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı oyunları ve AR uygulamalarını da ultra akıcı hale getiriyor. Çipin yenilenen iç tasarımı sayesinde daha da iyileştirilen termal verimlilik, aksiyonu daha uzun süre devam ettirebilmenizi sağlıyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img