Kripto para piyasasını sallayan Elon Musk, servetinin önemli bir kısmını bağışladı!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 19 ila 29 Kasım tarihleri arasında milyarlarca dolarlık bir bağışa imza attı.

Geçtiğimiz aylarda TIME dergisi tarafından Yılın Kişisi seçilen ve dünyanın en zengin insanı ünvanının sahibi olan Elon Musk, yine ilginç bir olayla gündemde. Belirli aralıklarla özellikle kripto paralarla ilgili paylaşımlarıyla gündeme gelen iş insanı, şimdi de milyarlarca dolarlık bir bağış ile karşımıza çıktı.

Elon Musk, sessiz sedasız 5.7 milyar dolarlık bağış yaptı

Elon Musk, geçtiğimiz yılın kasım ayında yaptığı Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmama anketi ile uzunca bir süre konuşulmuştu. Anketin sonucunun doğal olarak ”evet” çıkmasının üzerine harekete geçen iş insanı, vermiş olduğu sözü tutarak belirli bir süre sonra yüzde 10’luk hissesini satmıştı.

Özellikle dünyadaki açlık sorununun servetinin küçük bir kısmıyla çözüleceği yönünde tartışmaların ortaya çıkmasının ardından Musk, kısa bir süre önce ortaya çıkan belgelere göre 19 ila 29 Kasım tarihleri arasında milyarlarca dolarlık bir bağışa imza attı.

Elon Musk, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından paylaşılan belgelere göre bu tarihler arasında ismi açıklanmayan bir hayır kurumuna 5 milyon 44 bin Tesla hissesi bağışladı. Söz konusu hisselerin belirlenen tarihler arasındaki toplam değeri ise 5,7 milyar seviyelerinde.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Elon Musk, 227 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin kişisi konumunda.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img