M2 Pro ve M2 Max İşlemcili MacBook Pro’ların Üretimi Başladı

Teknoloji devi Apple, yıl bitmeden karşımıza birçok yeni ürünle çıkacak gibi görünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro üretimine başlamış olabilir.

Apple’ın M2 Pro ve M2 Max işlemcili yeni nesil 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri “geliştirme ve test aşamasında” ve Bloomberg’den Mark Gurman’a göre dizüstü bilgisayarların bu yıl içinde piyasaya sürülme şansı hâlâ var.

Gurman, bugünkü “Power On” haber bülteninde Apple’ın yeni MacBook Pro modellerini “bu sonbaharda” piyasaya sürmeyi planladığını ancak her zamanki gibi tedarik zinciri kesintileri veya diğer nedenlerle zaman çerçevesinin geri itilme şansı olduğunu söyledi. Analist Ming-Chi Kuo’ya göre cihazların seri üretimi dördüncü çeyrekte başlayacak.

Bazı kaynaklara göre M2 Pro ve M2 Max işlemcilerin 3 nm üretim sürecinden çıkma ihtimali de bulunuyor. Bu konuda halen iki farklı görüş gündemde yer alıyor. Apple eğer yeni işlemcilerde 3 nm üretim sürecini kullanırsa, bu performans konusunda büyük bir artış getirebilir. Eğer 5 nm üretim süreci tercih edilirse, birçok mevcut kullanıcı aşırı artış olmayacağı için yeni modellere geçiş yapmak istemeyebilir.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img