Microsoft’un Windows 11 için tasarladığı yeni Görev Yöneticisi ortaya çıktı

Microsoft, Windows 11‘deki Görev Yöneticisi’ni güncellemeye hazırlanıyor. İşletim sisteminin geri kalanı gibi, Görev Yöneticisi de Microsoft’un Fluent Design diline uygun yeni bir tasarıma sahip olacak.

Microsoft, yeni tasarımı Windows 11’in en son sürümlerinin derinlerine gizlemiş gibi görünüyor. Ancak daha önce bir telefonda Windows 11 çalıştıran mühendislik öğrencisi Gustave Mons, yeni Görev Yöneticisi’ni keşfetti ve diğer kullanıcılarla paylaştı. Windows 11’in en son önizleme sürümleri yeni Görev Yöneticisi’ni içeriyor, ancak Microsoft bu gelişmeyi henüz resmi olarak açıklamadı.

Sekmeler yerine, kenar çubuğu geldi

Mevcut Görev Yöneticisindeki sekmeler, uygulamanın farklı bölümleri arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir kenar çubuğuyla değiştirildi. Pencerenin ise Windows 11’in genel görünümüne uygun şekilde yarı saydam olduğu dikkat çekiyor. Görev Yöneticisi, Windows’un ilk olarak Windows NT 4.0′da görünen büyük ve eski bir parçası. Windows 8‘deki son büyük güncellemeden bu yana yaklaşık 10 yıldır büyük bir değişiklik görmedi.

Microsoft, Windows’un güncel olmayan bölümlerinin çoğunu kademeli olarak yeniden tasarlıyor. Yeni Media Player uygulaması şu anda test aşamasında ve Windows 11 ayrıca karanlık mod desteğiyle yeniden tasarlanmış bir Not Defteri uygulamasına da sahip.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img