Netflix’in yeni oyunu için tarih belli oldu

Dizi ve film platformu Netflix oyun sektöründeki çalışmalarını hızlandırıyor. Yeni oyunu ve onunla bağlantılı dizisinin tarihi belli oldu.

Popüler çevrimiçi dizi platformu Netflix geçtiğimiz haftalarda ülkemizde gerçekleştirdiği yeni fiyat politikasıyla sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı. Sosyal medyadan gelen tepkilere rağmen fiyat politikasıyla ilgili bir geri adım atmayan şirket yeni bir oyun şirketti ile ortaklıkla adından söz ettiriyor.

Bir mobil oyun ve bir animasyon dizisine ortak olduğu açıklanan Netflix’in ortağı ise yurtdışında bir hayli bilinen bir şirket. Peki ya bu yıl piyasaya sürülecek olan oyunun detayları neler? Ne zaman piyasaya sürülecek?

Netflix ve Exploding Kittens’den yeni ortaklık projesi

Exploding Kittens Inc. ile birlikte yeni ortaklığını duyuran Netflix, oyun sektöründeki çalışmalarını genişletiyor. EK şirketi kendi adıyla piyasaya sürdükleri oyunla birlikte 18 milyondan fazla bir satışa ulaşmıştı.

Processed with VSCO with c1 preset

Netflix, Mayıs ayında “Exploding Kittens” mobil oyununu piyasaya sürecek. Piyasaya süreceği mobil oyunun yanı sıra popüler şirketin gelecek sene Tanrı ve onun kedilerini konu alan bir animasyon dizisini de piyasaya sürmesi bekleniyor.

Türünün ilk örneği olan anlaşma, Netflix’in genç izleyiciler tarafından benimsenen gelişen video oyun sektörüne yatırım yapmaya çalıştığı sırada gerçekleşti. Exploding Kittens – The Game isimli oyunun Mayıs ayında piyasaya sürülecek oyunun Netflix abonelerine ücretsiz olması bekleniyor.

Şuan itibariyle “Exploding Kittens” oyunu Apple Store ve Google Play’de mevcut. Yeni sürüm piyasaya sürüldükten sonra da eski sürümün uygulama mağazalarında kalması bekleniyor. Ne yazık ki, mevcut mobil sürümlerden sahip olabileceğiniz herhangi bir ilerleme, genişletme paketi veya tasarruf, iki ayrı başlık olduğu için Netflix’in oyununa aktarılmayacak.

Netflix Geeked isimli resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre yeni Netflix animasyon komedi dizisi EXPLODING KITTENS’ın başrolünde Lucifer dizisinin sevilen başrolü Tom Ellis yer alacak. Ellis ile birlikte Abraham Lim, Lucy Liu ve Ally Maki de başrolde yer alacak.

Matthew Inman konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yeni dizi ve oyun, hayranlarımıza seriyle bağlantı kurmanın ve etkileşim kurmanın yeni yollarını verecek” dedi

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img