Nintendo, Switch konsolundaki oyunları arttırmak için harekete geçti!

Nintendo, taşınabilir oyun konsolu Switch’in popülerliğini arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Wii Sports güncelleniyor.

Nintendo’nun 2017 yılının Mart ayında piyasaya sürdüğü Switch elde taşınabilir oyun konsolu, şirketin en popüler ürünü olma yolunda ilerliyor. Kendi kitlesini kısa sürede oluşturan ürünü daha da geliştirmek isteyen şirket, oyun yelpazesini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Wii Sports, Nisan ayında Switch Sports olarak geliyor

Nintendo, artık bir klasik hale gelmiş olan Wii Sports oyunlarından bazılarını Nintendo Switch Sports adıyla kullanıma sunacak. 29 Nisan’da gelecek olan oyunları piyasaya sürülmesinden hemen önce bir çevrimiçi oyun test süresi olacak. Test süreci 18-20 Şubat tarihlerinde yapılacak.

Mega hit aile sporu oyunu Wii Sports, orijinal Wii oyununun devamı niteliğinde güncellenecek. Güncelleme ile birlikte Wii Sports oyunlarında yer alan tenis, bowling ve chambara gibi en çok oynanan oyunlar da dahil olmak üzere 6 adet oyun içeriği olacak. Nintendo ayrıca 2022’de oyuna gelecek güncellemeleri de duyurdu. Yazın ve sonbaharda olmak üzere iki adet Wii Sports oyunu gelecek.

Nintendo Switch, küresel bazla popülerliğini günden güne arttırıyor. Öyle ki şirketin yıllardır amiral gemisi niteliğini taşıyan Wii oyun konsolunun satış rakamlarını da geçmiş durumda. Oyun konsolu piyasaya çıktığı 2017 yılından beri 103 milyon satış yaparak kısa sürede 100 milyon barajını geçen ilk taşınabilir oyun konsolu oldu.

Taşınabilir oyun konsollarının popülerliğini arttırdığı bu dönemde Switch’e de büyük bir rakip geliyor. Valve’in Steam Deck elde taşınabilir oyun konsolu 25 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Sızan bilgiler ışığında konsoldan beklentiler yüksek Öyle ki birçok analist, konsol dünyasındaki dengelerin bu ürünle beraber değişebileceğini belirtiyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img