PlayStation DualSense Edge Tanıtıldı

Sony DualSense Edge adını taşıyan yeni PlayStation 5 oyun kumandasını tanıttı. Edge’in ana özelliği olarak kişiselleştirme öne çıkıyor. Kişiye özel beş profilin eklenebildiği DualSense Edge, ekstra giriş yöntemlerini de beraberinde getiriyor.

Analog çubuklarının altına yerleştirilen işlev butonları da DualSense Edge’de göze çarpan yenilikler arasında yer alıyor. Paylaşılan fotoğraflarda kauçuk kaplamanın varlığı da ayrıca dikkat çekiyor. Bunun kumandanın tutuşunu kolaylaştıracağı söylenebilir.

DualSense Edge’in Sony’nin Xbox Elite oyun kumandasına yanıtı olarak tanımlamak mümkün. Oyuncular kumandanın tuşlarını yeniden görevlendirebiliyor ve diledikleri takdirde bazı tuşları devredışı bırakabiliyor. Çubuk hassasiyetinin ve ölü bölgelerin ayarlanabilmesi ve bunların kişisel profillere kaydedilebilmesi de DualSense Edge’in öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Normal oyunlarda kişilerin gözleri önüne 1080P’lik bir sanal ekran getirilecek. Bu ekran 24 ile 120 Hz arasında oyun oynanabilecek. Başlıkta ayrıca bir canlı yayın desteği de olacak. Bunun için harici olarak PS5 HD kamerasının alınması gerekecek.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img