Polonya’da Vampir Mezarı Bulundu!

Polonya’da 17. yüzyıldan kalma bir mezarlıkta çalışan arkeologlar çok garip bir mezarla karşı karşıya kaldılar. Mezarın araştırmasını yapan arkeologlar bulunan mezarın bir vampir mezarı olabileceğini öne sürdüler.

Eski yüzyıllarda vampir kurt adam inancına inanan halk bu tür inanç yüzünden vampir olduğunu düşündükleri kişileri öldürerek bir orak yardımı ile mezarlara gömüyorlardı.

Polonyo’da yapılan kazı sonrasında boğazında orakla gömülü halde bir mezar bulundu. Polonya’da bir köyde, ‘yeniden canlanmasını” engellemek için boğazı bir orak ayakları ise asma kilitle toprağa sabitlenen  “kadın bir vampir”in kalıntıları bulundu.

Nicholas Copernicus Üniversitesi’nden ekip lideri Prof. Dr. Dariusz Poliński, kadının defin şeklinin sıradışı olduğunu belirterek “Ölülerin geri dönmesinden korunmanın yolları, başını veya bacaklarını kesmek, yakmak veya onları  bir taşla ezmektir. Orak düz bir şekilde yatırılmamış, boynuna öyle bir şekilde yerleştirilmişti ki, ölen kişi kalkmaya çalışsaydı, büyük olasılıkla başı kesilecek veya yaralanacaktı” diye konuştu.

Uzmanlar Slav halkı arasında  vampir efsanelerine olan inancın 11. ve 12. yüzyıllarda yaygınlaşarak kitlesel histeri ye neden olduğunu ve vampir olduğu düşünülen insanların idam edildiğini bildirdi.  Zamansız bir şekilde ölen insanlar  (örneğin intihar yoluyla) için genellikle vampirizmden şüphelendiği ve ölümden dirilmelerini önlemek için vücutlarının parçalandığı belirtildi.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img