Qualcomm’dan mobil oyun severlere müjde: Snapdragon Sound

Qualcomm bugün yeni ses teknolojilerini bir araya getiren Snapdragon Sound ile karşımıza çıktı. Bildiğiniz gibi mobil işlemci devi, Snapdragon markasını mobil teknolojide markalaştırmanın peşinde. Bu anlamda da Snapdragon Sound önemli adımlardan biri. Bu yeni desteklenen ses teknolojileri arasında FastConnect 7800 desteği ise mobil oyun severler için ses gecikmesi sorununu azaltma vaadinde.

Aslında Snapdragon Sound markası ilk defa karşımıza çıkmıyor. Qualcomm, Snapdragon Sound markasını Ekim ayında duyurdu. Ancak bu yeni markanın altyapısını oluşturan teknolojiler ilk defa karşımıza çıktı.

Snapdragon Sound, mobil oyun ve fazlası için nasıl bir ses deneyimi sunacak?

Qualcomm, bugün blogunda sessiz sedasız yeni bir duyuru yaptı. Buna göre firma ses teknolojilerini bir araya getiren yeni bir alt marka ilan etti. Snapdragon Sound adlı bu yeni ses teknoloji markası ile Qualcomm en yeni ses teknolojilerini de tüketicilerle buluşturuyor. Bu yeni marka kablosuz kulaklıklardan akıllı telefonlara hatta Snapdragon işlemcilerin yer aldığı her platformda karşımıza çıkacak.

Snapdragon Sound yüksek ses kalitesi sunmanın peşinde. Ancak özellikle mobil oyuncular için FastConnect 7800 mobil bağlantı sistemi önem taşıyor. Bu yeni sistem bir dizi gelişmiş Bluetooth ses teknolojilerini de destekliyor. Snapdragon, bu teknoloji ile mobil oyun ses gecikmesi seviyesini 68 ms seviyesine kadar düşürebiliyor. Bu anlamda Qualcomm ve iş ortakları bu teknolojiyi destekleyen yeni game boost ayarları sunabilir.

Qualcomm, Snapdragon Sund ile yeni nesil ses teknolojilerini mobil dünyaya taşımanın peşinde

Snapdragon bu yeni alt markası ile yüksek kalitede ses teknolojilerine de destek veriyor. Bu anlamda önde gelen Qualcomm aptX Adaptive teknolojisi kullanılıyor. Ayrıca, bu yeni teknoloji yeni aptX kayıpsız sesi de destekliyor. Böylece Snapdragon Sound, CD kalitesinde 16-bit 44,1 kHz kayıpsız ses sağlayabilme özelliğine sahip. Yine Bluetooth kablosuz bağlantısı aracılığıyla 24 bit 48 kHz ve 24 bit 96 kHz yüksek tanımlı teknolojileri de kablosuz kulaklıklar için de destekliyor.

Snapdragon Sound bunun dışında aptX Voice teknolojisi ile Bluetooth uçtan uca ultra geniş bant ses teknolojisi desteğine de sahip. Bu anlamda Qualcomm’un bu yeni ses markasıyla 32 kHz örnekleme frekansı sesi aracılığıyla, 16 kHz’e kadar düzgün frekans yanıtı sesi sağlaması da beklentiler arasında. Bu da Bluetooth kablosuz kulaklıklar veya kulakiçi kulaklıklar için yüksek tanımlı ses desteği sunulması anlamına geliyor. Böylece yeni bütçe dostu kablosuz kulaklık modellerinde bile çok daha yüksek ses deneyimi yaşamak da mümkün.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img