Samsung, One UI 4.0 ile Çocuk Modu’nu Geliştiriyor!

Tüm dünya, çocukların ellerinde bir akıllı telefon olmasının normal karşılandığı ve ebeveynlerin de bunu kabul ettiği bir döneme girmiş durumda.

Bu durumda ebeveynler, çocukların bağımlılık noktasına gelmemesi noktasında, hem aşırı kullanımlardan hem de gelişimlerine zararlı olabilecek uygulamalardan uzak tutmayı isteyebiliyor. İlk olarak 2014 yılında duyurulan Samsung Çocuk Modu, One UI 4.0 ile bir üst seviyeye taşınıyor.

Çocuk Modu, One UI 4.0 ile birçok yeniliğe sahip

Samsung tarafından ilk olarak 2014 yılında tanıtılan Çocuk Modu; ebeveynlerin, Samsung akıllı telefon kullanan çocukların aktivitelerini izlemek ve gerektiğinde kısıtlamak için kullandığı bir özellik.

Bu sayede ebeveynler hem çocukların günlük oyun ve uygulama sürelerini belirleyebiliyor hem de uygulamalara, kişilere ve medyalara olan erişimini kısıtlayabilmesini sağlıyor. Aynı şekilde gün sonunda hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığı da görüntülenebiliyor.

Geçtiğimiz yıllarda gelen her yeni güncellemeyle farklı bir özelliğe kavuşan Çocuk Modu, Samsung’un geçtiğimiz günlerde ilk olarak Galaxy Z Flip 3 kullanıcılarına sunduğu One UI 4.0 güncellemesiyle farklı bir boyuta taşındı. Uygulama, hem görsel hem de işlevsel olarak birçok yenilikle geldi.

One UI 4.0 ile Çocuk Modu’na gelen yenilikler

  • Yeni versiyonla ebeceynler arka plan rengini ve ana ekranda yer alacak uygulamaları seçebilecekler. Bununla birlikte varsayılan ve ebeveynlerin görülmesini istemediği uygulamalar ana ekrandan kaldırılabilecek.
  • Ebeveyn Denetimleri önemli ölçüde geliştirildi. Artık ebeveynler artık haftanın farklı günleri için farklı zaman kısıtlamaları uygulayabilecekler. Böylece çocukların tatil günlerinde kullanımları artırılabilecek.
  • Samsung, Çocuk Modu’nu daha küçük yaştaki çocuklar için daha eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor. Artırılmış Gerçeklik Tiyatrosu ve Sanat Stüdyosu adlı iki yeni uygulama ile artırılmış gerçeklik içerek eğlenceli araçlar da sunuluyor.
  • Son olarak çocuklar, farklı farklı kartlara bakarak ekranlarını geliştirebilecekler. Ayrıca izin veren ebeveynler, çocukların kendi kullanım planlarını oluşturmasını da sağlayabiliyorlar.

Çocuk modu nasıl başlatılır?

  • Bildirim panelini aşağı çekin ve sola kaydırın.
  • Kurulumu başlatmak için Çocuk Modu simgesine dokunun ve daha sonra indirmek için “Başlat” düğmesine dokunun.
  • İleri butonuna tıklayarak bir Pin kodu belirleyin. Bu Pin kodunu unutmamalısınız nitekim Çocuk Modu başka türlü kapatılamıyor.
  • Bu aşamadan sonra Çocuk Modu ekranı ana sayfada görünecektir.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img