Sanal evren çılgınlığına kapılan Disney’den flaş Metaverse kararı

he Walt Disney Company, Metaverse (sanal evren) stratejilerini hayata geçirmekle görevli olacak yöneticiyi belirledi.

İnternete yeni bir boyut kazandıran Metaverse veya sanal evren çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Microsoft, Samsung, Facebook, Walmart gibi büyük şirketlerin ilgi gösterdiği sanal evren sadece teknoloji değil, eğlenceden giyime ve gıdaya varana kadar birçok sektöre şimdiden yayılmış durumda.

Dünyanın en büyük medya şirketlerinden The Walt Disney Company, Kasım ayında ‘sanal evren’ planlarını resmen duyurmuştu. CEO Bob Chapek, konuyla ilgili açıklamasında Disney’in eğlence sektöründeki geçmişine güvendiğini ve şirketin tecrübelerini Metaverse ile harmanlayarak tüketicilere bambaşka bir deneyim sunacaklarını açıklamıştı.

Disney, Metaverse yöneticisi atadı

Disney, Metaverse stratejisine liderlik edecek ismi belirledi. Yaklaşık 10 yıldır şirkette başka bir pozisyonda görev alan Mike White, Disney’in Yeni Nesil Hikaye Anlatımı ve Tüketici Deneyimlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam edecek. Bu görevde White, firmanın kendi sanal evrenini yaratma planlarından sorumlu olacak.

CEO Bob Chapek, Disney çalışanlarına gönderdiği bir bilgi notunda Metaverse hedeflerinden bahsetti. Kuracakları sanal evren aracılığıyla mükemmel hikayeler anlatabileceklerini ifade etti. Chapek, Metaverse’ü “yenilikçilik ve izleyici odaklı stratejilerini sürdürebilecekleri mükemmel bir yer” olarak tanımladı.

Bob Chapek ayrıca Metaverse’ün “Disney’in 100 yıllık hikaye anlatımı geleneğinin bir sonraki evrimi” olabileceğini belirtti. Bununla birlikte de “Bugün, evrenleri birbirine bağlama ve izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimlediği ve onlarla nasıl etkileşim kurduğu konusunda tamamen yeni bir model yaratma fırsatına sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Her ne kadar Disney CEO’su ümitli ve iddialı konuşsa da herhangi bir ilave detay paylaşmadı. Şirketin Metaverse stratejisine liderlik edecek ismi belirlemesi dışında sanal evren fikrini nerede, ne zaman ve nasıl hayata geçireceği bilinmezliğini koruyor.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img