Singapur kripto şirketlerinin hizmetlerini kısıtlıyor

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto şirketlerinin hizmetlerini halka tanıtmasını kısıtlayan bir takım yönergeler yayınladı. MAS, kripto para birimi sektöründeki şirketlere, hizmetlerini halka tanıtmaktan kaçınmaları gerektiğini söyledi. Söz konusu olan bu uygulamaya, bankalardan ödeme hizmet sağlayıcılarına kadar birçok şirket dahil edilecek.

Singapur Para Otoritesi (MAS) 17 Ocak tarihinde web sitesi üzerinden, kripto ile ilgili hizmet sağlayıcıların hizmetlerini ülkede tanıtmamaları gerektiğini açıkladı. Singapur Para Otoritesi, yaptığı açıklamada, kripto şirketlerinin faaliyetlerini sadece kendi web sitelerinde ve mobil uygulamalarında pazarlaması gerektiğini söyledi.

Singapur Para Otoritesi konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“MAS, bazı DPT hizmet sağlayıcılarının çevrimiçi ve fiziksel reklamlar veya halka açık alanlarda fiziksel otomatik vezne makinelerinin sağlanması yoluyla hizmetlerini aktif olarak tanıttığını gözlemledi. Bu, riskleri tam olarak kavramayan kişiler arasındaki spekülasyonları körükleyebilir”
Bunun yanında Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para ticaretinin yüksek risk içerdiğini ve genel halk için uygun olmadığını ekledi.

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img