Sony BRAVIA serisi 4K LED ekranlarla devam ediyor

CES 2022 fuarına bu yıl 4 farklı ekran teknolojisi ile gelen Sony; QD-OLED, OLED, mini LED ekranların ardından klasik LED ekranlarını da sergiledi. Sony BRAVIA LED televizyonlar 43 inç ve 85 inç arasında seçenekler sunuyor. 

Sony BRAVIA LED serisi

Sony BRAVIA 4K LED serisi içerisinde 3 farklı model yer alıyor. En üst seviyede XR bilişsel işlemcisi kullanılırken diğer iki model 4K HDR X1 işlemcisi ve 4K X-Reality PRO resim işleme teknolojisinden faydalanıyor. 

Sony BRAVIA X90K modeli 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlara sahip. BRAVIA XR bilişsel işlemcisi ile daha kullanıcı odaklı olan seri ince çerçeve tasarımına yer veriyor. Stand ise 3 farklı mod da kullanılabiliyor. Full Array LED panelin hassasiyetiyle bir araya gelen XR Triluminos Pro ve XR Contrast Booster, daha geniş bir renk gamı yelpazesinde derin siyahlar ve yoğun parlaklık ile üstün gerçekçilik sağlıyor. Yine ücretsiz 10 adede kadar film ve 24 ay sınırsız akış içeren bir sinema hizmeti BRAVIA CORE burada yer alıyor. 

Sony BRAVIA X85K modeli ise 4K HDR X1 işlemcisi ve 4K X-Reality PRO resim işleme teknolojisini kullanıyor. 43 inç, 50 inç, 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlara sahip. Sony BRAVIA X80K modeli ise 43 inç, 50 inç, 55 inç, 65 inç ve 75 inç olarak geliyor. Bu iki modelde geniş renk paleti sunan XR Triluminos Max kullanılıyor. Ortak özellikler şu şekilde:

BRAVIA CORE Calibrated Mode

BRAVIA CAM ortam optimizasyonu

Ses çıkışını optimize eden Akustik Merkez Senkronizasyonu

Hoparlörler yardımıyla ses kaynaklarının verimliliğini arttıran Acoustic Multi-Audio

Dikkatinizden kaçmasın

spot_imgspot_img

En Çok Okunan Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img